Львівські перевізники проти створення диспетчерського центру на автовокзалі

Маршрутники вимагають обладнати пункт контролю на нейтральній території

15:18, 6 серпня 2015

Львівські перевізники проти створення диспетчерського центру, який сьогодні відкрили на Стрийському автовокзалі. Про це повідомив голова львівського обласного відділення «Всеукраїнська асоціація перевізників» Іван Велійка.

Перевізники хочуть, аби пункт контролю за рухом приміських автобусів був на нейтральній території. Адже він розташований на автостанції, яка належить одному із перевізників. Тож вони бояться, що усі дані про рух автобусів потраплять до конкурента.

«Ми не проти відкриття диспетчерського центра. Автотранспортні підприємства і асоціація, яка виступає від їхнього імені, від самого початку стояла за обладнання автобусів GPS навігацією. Ми за те, щоб навести порядок з роботою транспорту на Львівщині в обласних маршрутах. Але ми проти того, щоб диспетчерський пункт був у приміщенні, яке належить одному з учасників ринку перевезень», – налолосив Іван Велійка.

До Асоціації перевізників Львівщини входять 15 автотранспортних підприємств, яким належить 65% маршрутів у Львівській області. Автовокзал належить до корпорації Ігоря Думи. Тож перевізники не хочуть, аби конфіденційні дані конкурент використав проти них.

«Цей учасник ринку перевезень матиме доступ до інформації, яка буде накопичуватись у диспетчерському пункті. Інформація не має бути загальнодоступною, тому що вона характеризує роботу кожного окремого перевізника. Якщо один із конкурентів матиме цю інформацію, він буде її використовувати для своїх цілей», – переконаний Іван Велійка.

Обладнати автобус GPS-навігатором коштує майже 4 тисячі гривень. Ще 95 гривень з автобуса йтиме на обслуговування операторові. Загалом, перевізники підтримують ідею диспетчерського пункту, адже він стабілізуватиме роботу на маршрутах. А також дасть можливість замовнику перевезень впливати на автотранспортні підприємства. Також для маршрутників це інструмент впливу на водіїв.

Відхилення від маршруту, часовий режим, контроль за рівнем безпеки – тепер усе можна буде побачити перевізникам.

Якщо у питанні диспетчерського пункту не знайдуть компроміс, то перевізники готові найближчим часом вдатися до рішучих дій, навіть ініціювати створення альтернативної диспетчерської.