Львівські перевізники вимагають розглянути питання пільговиків на сесії ЛМР

20:07, 26 вересня 2017

В Асоціації перевізників Львівщини вимагають навести лад із пільговиками. До Ратуші подали свої дві пропозиції. В організації заявляють: в автобусах щодня возять до 55 % пасажирів, які не платять за проїзд. Такі дані з хронометражів, які проводять на кожному підприємстві.

«Часом буває і половина, або більше половини, особливо у вихідні дні. Тобто може зайти і 20, і 30 чоловік. По квитках цього перевірити не можемо. Бо квитки, чесно сказати, даємо на вимогу. Бо буває так, що немає часу видавати», – розповів водій автобуса №45 Ігор Бринза.

Аби врегулювати перевезення пільговиків, в Асоціації перевізників пропонують, аби ті платили половину вартості. А іншу половину, щоби компенсовувало місто. Є ще й інша пропозиція.

«Усі пільговики користуються тільки комунальним транспортом, без жодних обмежень. Друге: замовник має з приватними компаніями укласти угоду, в якій передбачити 2-3 категорії пільговиків, які приватні перевізники зобов’язуються возити самостійно за власний рахунок», – пояснює голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

До своєрідних обмежень для пільговиків вдались і в інших містах Західної України. Так у Луцьку проїзд коштує 4 грн. Водії можуть перевозити безкоштовно лише двох пасажирів, які мають посвідчення. У Рівному кількість пільговиків залежить від кількості місць в автобусі. Зазвичай до чотирьох. У тернопільських маршрутках безкоштовно їздять лише три пільговики будь-яких категорій. В Івано-Франківську пенсіонери можуть безкоштовно їздити з 10:00 до 16:00. В інший час для них є лише три місця.

У Львові пільговики швидше заплатять половину проїзду, аніж чекатимуть на комунальний автобус.

«Та вони вже і так нас починають привчати платити половину. Користуватись соціальним транспортом? Так не може кожен район мати таке сполучення. Це проблема. Приходить ранок і тоді мусиш влітати в будь-який», – розповів пенсіонер пан Богдан.

«Підходить половина вартості, бо то вже в будь-який транспорт сідаєш і їдеш. Комунальним транспортом не всюди доберешся. Не у всі частини Львова. Часом треба кудись під’їхати і його вже нема. Треба платити повну вартість», – вважає пенсіонерка пані Ірина.

У міській раді таку пропозицію перевізників сприймають негативно. Запроваджувати нові правила, кажуть, треба тільки відповідно до законодавства.

«Якщо Верховна Рада буде в комплексі це питання розглядати, тоді ми будемо в синергії, а робити експеримент, коли люди й так бідні і ще позбавляти їх права на гарантовані державою послуги –не є зовсім правильно», – вважає міський голова Львова Андрій Садовий.

Перевізники хочуть, аби їхні пропозиції розглянули вже на найближчій сесії. Тим часом на приміських маршрутах з 1 жовтня зростуть тарифи на 15-18%.