Львівські підприємці готові підвищити зарплату своїм працівникам

18:01, 30 грудня 2014

Львівські підприємці позитивно оцінюють зменшення єдиного соціального внеску і готові підвищувати заробітну плату своїм працівникам. 

Зокрема, директор ВАТ "Тротолла" Ярослав Рущишин повідомив, що має намір підняти зарплату своїм працівникам.

"Кошти, які ми раніше скеровували на нарахування на фонд заробітної плати, тепер віддамо на заробітну плату. Це зробить привабливішими умови праці на наших підприємствах і, я маю надію, допоможе заповнити вакансії", - наголосив він. 

Разом з тим підприємець не чекає миттєвої легалізації бізнесу в Україні: "Нам треба побудувати інституційну довіру, якої між підприємцями і державою немає. Держава до останнього часу трактувала підприємців як свого першого ворога. Коли підприємець з часом порахує, що йому все-таки вигідно нараховувати зарплату легально, тоді він вийде з тіні. Але для цього потрібен час". 

Натомість, член Комітету підприємців Львівщини Михайло Коропецький відзначив, що бізнес-середовище уже кілька років вимагало від державної влади зменшення єдиного соціального внеску. 

За його словами, саме надмірне податкове навантаження на фонд заробітної плати спонукало багатьох підприємців вдаватись до "сірих" схем роботи. На одну гривню, яку отримував найманий працівник, припадала одна гривня сім копійок державних податків і зборів.

У Головному управління ДФС у Львівській області зараз чекають, коли закон, прийнятий парламентом, буде підписаний президентом і опублікований. 

Як повідомив заступник начальника цього відомства Василь Лемішовський, після цього фіскальна служба проведе широку роз’яснювальну кампанію серед платників податків, аби переконати їх легалізувати заробітну плату.

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада України прийняла закон про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці. 

Відповідно до цього закону, у 2015 році буде застосований понижувальний коефіцієнт, що зменшує єдиний соціальний внесок з 41 до 16,4% з фонду заробітної плати. Право застосовувати понижувальний коефіцієнт надають підприємствам, на яких середня зарплата перевищуватиме мінімальну утричі та які піднімуть середню зарплату на 30%. 

Наразі офіційного тексту закону досі не опублікували.