«Чи увійшли наші пропозиції, пропозиції інших громадських організацій підприємців до проекту Податкового кодексу, ми будемо бачити в остаточній версії проекту. Ми активно брали участь у всіх громадських слуханнях, зокрема, й регіональних, що відбулися 12 серпня. Ми лише маємо надію, що пропозиції і поправки будуть враховуватися», - зазначив 2 вересня під час засідання львівського прес-клубу на тему: «Що страшніше для підприємців: новий проект Податкового кодексу чи неписані правила утиску на місцевому рівні?» координатор ЛОГО «Клуб підприємців Львівської області», що співпрацює із «Фронтом Змін», Андрій Якимів
Його колега, керівник ГО «Асоціація українських науковців «Е.Е.С.» Ігор Лисий додав: «Експертна рада напрацювала 109 поправок. Вони були передані під час регіонального обговорення доопрацьованого проекту Податкового кодексу. Проте під час прийому усіх пропозицій, поправок до кодексу обліку не велося. Тому потім довести, що ми подавали пропозиції, а їх не врахували буде складно».
Голова Асоціації роботодавців Львівщини, член ради підприємців при Кабінеті Міністрів Зеновій Бермес зазначив: «Сьогоднішні ідеологи податкових змін представляють систему фіскальної політики, вони не представляють реформаторів. Є потреба латати діри у державному бюджет, і зміни, які пропонуються, - зниження податку на прибуток підприємств на 1%, зниження на 1% податку на додану вартість, в результаті підприємцям нічого не дадуть. Сьогодні практично не працює Мінекономіки, яке могло б запропонувати Стратегію економічного розвитку України. У такій ситуації фінансисти Мінфіну, податкової не здатні сформувати кращий документ».
За його словами, в ході всенародного обговорення доопрацьованого проекту Податкового кодексу «підприємці фактично борються за зменшення шкоди, яку може нести цей документ – щоб менше було прописано речей, страшних для підприємці, як надмірна увага контролюючих органів».
З.Бермес додав: «Доброго нічого не вийде. Прийняття Податкового кодексу не усуває негативів, які є в економіці. Вона - наполовину в тіні. Крім цього, у державі склалася критична ситуація з Пенсійним фондом. Щороку збільшується навантаження на державний бюджет, щоб забезпечити невідкладні виплати пенсіонерам. Поряд з прийняттям Податкового кодексу треба було б ще провести і пенсійну реформу, щоб врешті вирішити цю проблему, а про це навіть не говориться».