Львівські підземелля за прикладом Жешува хочуть показати туристам

19:10, 26 жовтня 2012

Делегації львівських археологів, архітекторів та керівників проекту "Підземне місто" продемонстрували, як працюють туристичні маршрути у польському Жешуві. Тамтешня мерія поділилася досвідом їх розробки та промоції серед туристів.

На місці, де тепер простягаються 369 метрів підземелля, були два польські будинки. У часи Другої світової війни їх стіни зруйнувала вібрація від німецьких танків, а фундамент частково залишився. З нього 2001 року почали робити підземну туристичну трасу. Зробили це в межах проекту "Підземне місто", який співфінансує Євросоюз. Витратили понад десять мільйонів злотих. Про це інформують «Головні новини Львова».

Особливих прибутків — траса не приносить. Проте є однією з найбільших атракцій міста.

«Річне утримання траси включно з супроводом туристів і винагородою для працівників коштує близько 400 тисяч злотих», - розповіла головний бухгалтер господарства житлових будинків Жешува Марія П’єцак.

При розчищенні території тих будинків археологи знайшли скелет, ймовірно єврея, який тут переховувався. Знахідку відтворили у пластику. Також відкопали предмети того часу. Відомо, що в одному з будинків були склади товарів. Там віднайшли торгові ваги, глечики та різні ємкості.

Схожий проект хочуть зробити й у Львові. Наше місто відібрали серед 300, які подалися на конкурс. Грант від Європейського Союзу вже отримали Жешув та Люблін, на черзі – Львів.

«Не йде мова тільки про підземний маршрут, як трасу. Йдеться про те, що підземелля львівські славні, і ті, які мають дуже гарну історію повинні бути експоновані, бути показані не тільки мешканцям ,але й туристам», - розповів координатор проекту"Підземне місто" Ігор Черняк.

Якщо львівські підземелля вирішать облаштовувати для туристів, 10% фінансуватиме міська рада, решту надасть Євросоюз.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.