Львівська спільнота плавців «Swim4U» почала тренування перед грандіозними міжнародними стартами. Це команда аматорів, які однак не бояться ставити собі амбітні цілі.
Одне із завдань ‒ перетнути Босфор. Цьогоріч слоти, виділені для України, розкупили за 11 хвилин. Тобто вдвічі швидше, ніж минулого разу. Свій шанс здолати вплав шлях із Азії в Європу отримали 12 львів’ян. Плавець Роман Лемко: «Загалом кажуть, що найважче правильно потрапити в течію. Але моє завдання ‒ доплисти до другого берега. Це такий виклик собі».
Також львів’яни мають намір гартувати себе на одних із найпрестижніших змагань у світі ‒ «Oceanman». Це ціла серія запливів на відкритій воді, яка охоплює близько 20 локацій у Європі, Азії, Південній Америці. Сотні атлетів долають дистанції у неймовірно гарних місцинах.
Співзасновник «Swim4U» Микита Убийвовк розповідає: «Стандартні дистанції ‒ це 2,5 і 10 км. Але «Oceanman» відштовхується не від стандартів, а від географічних показників. Наприклад, в Італії озеро Орта довжиною 14 км, саме тому там така дистанція». Львів’яни мають намір цьогоріч взяти участь у 3 етапах «Oceanman»: в Італії, Швейцарії і Таїланді.
Львів’яни вправляються на воді тричі на тиждень. Намотують до 2 км за тренування. Спершу ставлять техніку, працюють над витривалістю. А на порозі змагань їх чекає інтервальне плавання, тобто мікс різних темпів. Відчайдухів готують до труднощів на відкритій воді. І перша проблема ‒ це орієнтування.
Тренер Андрій Копетчак зазначає: «На водоймі ми бачимо небо, де очима нема за що зачепитися. Тому на кожен 4-6-ий гребок при плаванні кролем (а відкрита вода ‒ то переважно плавання кролем) ми стараємося піднімати голову і дивитися вперед».
Відтак учасники вмітимуть орієнтуватися по буйках, катеру чи спортсмену, який попереду. Також «Swim4U» вчать, як змінювати темп при втомі.
Олександр Клименко, який готується до «Oceanman», додає: «Ти доволі багато часу проводиш сам із собою, тому що ти нікого не бачиш, не чуєш. І треба придумати, чим себе зайняти ці 2 години, крім того, що руками махати. Є якісь незавершені завдання по роботі, їх можна обдумати. Є якісь плани майбутні ‒ треба збудувати».
А ще цьогоріч в Україні проведуть чудову альтернативу Босфору. Сміливі та прудкі матимуть змогу перетнути 10 кілометрів Дніпра, діставшись із лівого берега на правий. Міжнародний заплив відбудеться у Черкасах.
Микола Шевчук, який готується до «Dnipro International Swim Marathon», каже: «Хочу показати хороші результати і 5 км проплисти менш ніж за 2 години».
Та головне для плавців ‒ не результати і нагороди, а емоції від втіленої мрії.