Львівських школярів вчать поведінки в Інтернеті. Заняття з дітьми проводять інспектори поліції. Як використовувати мережу із користю, а які ресурси краще оминати, обговорюють разом із учнями. В п'ятницю, 24 лютого, поліцейські провели такий урок у школі №36.
В програмі ― ігри та дискусія. Діти в мережі мало не з дитсадка, тож залюбки діляться і власними правилами безпеки в Інтернеті.
Школярам Інтернет допомагає підготуватись до уроків чи бути на зв'язку із друзями. Тож як і сучасні дорослі, проводять в мережі чимало часу.
«Три-чотири години на день, ― зізнається восьмикласник Валентин, який в майбутньому хоче стати програмістом. ― Я дивлюсь відео та бавлюсь в ігри. Також в мене є сторінка в ВК, але в друзі я додаю лише своїх реальних друзів».
Дітлахам про безпеку поводження в Інтернеті розповідають з дитинства. У школі їм з другого класу розповідають про спам, небезпечну рекламу та підозрілі посилання. Адже одним кліком можна накликати біду на операційні систему. А от підліткам треба бути уважними до власної безпеки.
«Вже з п'ятого класу діти починають в соцмережах реєструватись, знаходять однокласників і далі. Тому ми їм розповідаємо, що, якщо незнайома людина їм пише чи ображає, то вони неодмінно мають звернутися до батьків і повідомити про це. Або підійти до вчителів, ми їм теж обов'язково допоможемо», ― розповідає вчителька інформатики школи №36 Тетяна Вовк.
Та якщо менші користувачі соцмереж додають у друзі лише друзів з реального життя, то для старших ― це майданчик для нових знайомств.
«Треба багато поспілкуватися з ними, ― каже дев’ятикласниця Христина. ― Дивлюсь, чи є в нас спільні друзі, потім питаю, чи вони знають такого і що це за людина».
І ще не варто забувати про Інтернет-шахрайства. Здебільшого, на вудочку кібераферистів потрапляють дорослі, але можуть знайти підхід і до підлітка.
«Висвітлюється таке віконечко, що «Національна поліція. На вас винесена постанова, ваш комп'ютер заблоковано через те, що ви заходите на порнографічні сайти, вам потрібно оплатити близько двох тисяч гривень протягом шести годин на конкретний рахунок». Також є покрокова інструкція, куди нести гроші. Звичайно, це може налякати 12-річного хлопчика, який боїться розповісти щось батькам», ― наводить приклад інспектор патрульної поліції Львова Назар Франчук.
Розповідають учням і про небезпечні спільноти, участь в яких можуть завдати шкоди дітям.