Львівські прокурори приватизували половину з наданих міськрадою службових квартир

12:58, 25 листопада 2016

У 2008-2015 роках працівники прокуратури Львівщини приватизували 37 квартир, наданих Львівською міськрадою для службових потреб. При цьому третину з приватизованих квартир отримали або люстровані працівники, або правоохоронці, які за рівнем доходів самі могли купити квартиру. Про це йдеться у розслідуванні «Наших грошей. Львів», опублікованому 25 листопада.

Львівська міська рада повинна надавати прокуратурі квартири для службових потреб згідно закону «Про прокуратуру». Такі квартири місто в основному отримує від забудовників в обмін за надану ділянку, згідно з умовами інвестиційних договорів.

Однак виявилося, часто працівники прокуратури приватизовують службові квартири. При цьому, як з'ясували «Наші гроші. Львів», серед тих, хто приватизував службове житло у 2008-2015 роках є заможні та люстровані екс-прокурори.

Так, серед тих, хто приватизував службові квартири є чотири люстровані екс-прокурори. Це колишній заступник начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави ГПУ Андрій Стасів (зараз він є співзасновником адвокатського об'єднання «Вест партнерс»); колишній заступник прокурора Львівщини Віктор Вольський; колишній прокурор Житомирської області Дмитро Лубчук та екс-начальник управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури ГПУ Ігор Білецький.

Щоб збільшити, клікніть на зображення

Також серед тих, хто приватизував службові квартири, є вісім прокурорів, які досі працюють у ГПУ, однак за рівнем доходів та кількістю зареєстрованого майна могли відмовитись від службового житла.

У цьому списку й кілька працівників прокуратури, які не працюють і не живуть у Львові, однак отримали квартири для службових потреб саме у львівських новобудовах. Наприклад, це перший заступник керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівщини Любомир Головка, який ще у 2013 році приватизував службову двокімнатну квартиру на проспекті Червоної Калини, 58. При цьому Любомир Головка має й житло у Бродах.

«Наші гроші. Львів» зазначають, що в списку тих, хто приватизував службові квартири, є лише кілька матерів-одиначок та прокурорів, які не володіють більше ніякою нерухомістю.

Зазначимо, що у квітні 2016 року виконавчий комітет Львівської міськради відмовився надати дозвіл прокурорам на приватизацію 31 службової квартири у будинку на проспекті Червоної калини, 58. Таким чином прокурори отримали дозвіл вселитись у свої квартири, але дозволу на приватизацію службового житла отримати не змогли. Свою відмову мерія мотивувала тим, що прокурори після приватизації службового житла часто переписували його на родичів і через деякий час знову вимагали квартиру в міста.

Після цього рішення працівників Львівської міськради почали викликати на допити у прокуратуру. А 29 квітня виконавча служба на вимогу трьох прокурорів заблокувала розрахунковий рахунок департаменту житлового господарства ЛМР через невиконання рішення суду про надання ордерів на житло прокурорам.

Наприкінці серпня поліція відкрила провадження і оголосила про підозру в.о. директорці департаменту житлового господарства та інфраструктури Аллі Нижник, яка відмовилася на вимогу прокуратури передати працівникам прокуратури 31 квартиру. Сама Алла Нижник від початку серпня не працює в міській раді.

Водночас, як стало відомо 24 листопада, 29 працівників прокуратури Львівської області через суд таки зобов'язали львівську мерію виділити їм спеціальні ордери на вселення у квартири.