Львівські психологи пояснюють тривогу переселенців некомфортними умовами життя

20:33, 21 серпня 2015

Благодійний фонд «Карітас» надає у Львові психологічну допомогу переселенцям зі сходу. Серед проблем, з якими найчастіше стикаються люди, які приїхали з територій, де йдуть бойові дії, це  високий рівень тривоги, інтеграційний стрес у статусі вимушених переселенців, неконтрольовані емоції.

Психологи провели індивідуальне консультування та групові зустрічі, а також батьківсько-дитячі заняття. У Львові надали 43 індивідуальні консультації дітям, 199 – дорослим, групові зустрічі з 27 дітьми і 51 дорослим. Про це повідомила прес-служба міської ради.

Психологічна допомога надавалась у рамках проекту «Відповідь на кризу переселенців: підготовка до зими в Західній Україні», що тривав з 17 листопада 2014 року до 31 липня 2015 року. Загалом проект реалізували у Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Сокалі, Дрогобичі і на Волині.

Практичний психолог Тетяна Чекалова зазначила, що родини переселенців з дітьми мають більше проблем. Багато дітей пережили травму втрати внаслідок кардинальної зміни їхнього життя. В результаті у дітей спостерігаються психічні розлади, з якими має працювати фаховий спеціаліст.

Асистент координатора психосоціального супроводу переселенців «Карітас України» Ганна Гоменюк вважає, що проблеми посилюють тривале перебування у невідповідних, некомфортних умовах життя, з багатьма стресовими факторами, у стані переживання горя та втрати. Більшість соціальних проблем вимушених переселенців залишаються актуальними і сьогодні – проблеми житла та його оплати, інтеграції в місцевому суспільстві.

У тих, хто отримав психологічну допомогу, фахівці відзначають зниження рівня тривоги, стабілізацію емоційного стану, покращення стосунків з близькими, підвищення рівня здатності приймати рішення і планувати майбутнє, вміння розрізняти почуття, знаходити способи їх вираження, переживати втрати.