Для підприємств, котрі прийматимуть на роботу демобілізованих воїнів зі сходу, діятимуть пільги. Зараз учасники АТО прирівняні до пільгових категорій осіб, за яких служба зайнятості має можливість відшкодовувати єдиний соціальний внесок для роботодавців.
«22% від рівня оплати праці роботодавцю протягом року буде відшкодовано у випадку працевлаштування учасника АТО, але при умові, що цей учасник АТО буде працювати не менше як 2 роки у роботодавця», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
На одному із швейних підприємств працює уже 5 учасників АТО. Відповідно до цієї програми, при умові виконання усіх норм фірма зможе отримати пільги.
«Ми із задоволенням будемо користуватись як підприємство ними, але тут не питання програми чи не програми. Ми, люди, маємо бути відповідальні перед суспільством за тих, хто є нашими героями», ― наголосила директор швейного підприємства Галина Сенич.
У Львівському обласному центрі зайнятості з 2015 по 2016 роки перебувають на обліку понад 3 тисячі учасників бойових дій. Лише 700 за цей період працевлаштували. Та далеко не усі демобілізовані готові йти працювати за ті кошти які пропонують роботодавці на Львівщині. Вакансії здебільшого робітничих професій.
Директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк зазначив: «Утруднення працевлаштування тим, що є суттєва різниця між тими заробітними платами, які пропонує роботодавець, і тими оплатами праці, які учасники війни мали на попередньому місці роботи, тобто при службі в армії».
Окрім працевлаштування, в обласному центрі зайнятості діє програма з фінансування першого бізнесу для учасників АТО. Вони зможуть отримати кошти на власну справу.