Надзвичайники влаштували навчання на водоймі. На озері Байкал (Задорожне), що в Миколаївському районі на Львівщині, вони відпрацювали три різні ситуації, в яких потрібно рятувати людину від утоплення.
У першому випадку людина начебто заплила за буйки, далеко від берега та почала тонути. Другий нещасний випадок на воді – плаваючий засіб травмує відпочивальника. Третя ситуація – втоплення, яке потребує допомоги водолазів. Ці три сценарії нещасних випадків на водоймах трапляються найчастіше.
«Мета навчання – це насамперед перевірити роботу рятувальників, їхні дії, чи вони готові до рятування людей, а друге – подивитися, як спрацюють вони, як спрацюють служби відповідні, бо тут є взаємодія і медицини катастроф, і державної служби з надзвичайних ситуацій і саме рятувальників, які знаходяться на пляжах», – розповів заступник начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій Орест Галонько.
Та як оперативно і майстерно не спрацьовували б усі екстрені служби, людей просять берегтися і не нехтувати правили безпеки на воді.
«Передовсім треба пам'ятати, що вода не дружить з алкоголем. Треба купатися і приймати водяні процедури у тверезому стані і виконувати просьби рятувальників, якщо вони попереджають не запливати за буї, чи далеко від берега в зону можливого утоплення, значить треба виконувати», – додав начальник аварійно-маневреної групи водолазів Іван Лещишин.
Статистика цьогорічних втоплень на Львівщині вже чимала – 36 людей, з них троє дітей. Наразі ця цифра менша, аніж торік на 25%.