У Львові у 232 класах загальноосвітніх шкіл та садочків навчається 833 дитини з особливими потребами. Про це сьогодні, 4 лютого, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий під час відкриття конференції «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні: знання, практика та політика».
Міжнародна конференція, що розпочалася 4 лютого, присвячена завершенню канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».
Проект втілювався впродовж 5 років у Львові та Сімферополі. Директор Канадського центру вивчення неповносправності Ольга Красюкова-Еннз розповіла, що ідея проекту зародилася у Львові 2001 року. «Унікальність цього проекту в тому, чого ми досягли, а також у тому, що нам вдалося виділити критичні моменти, які дозволять планувати наступні дії», - сказала вона. За її словами, на початку проекту в Україні було 30 законодавчих актів, які іноді суперечили один одному. Через аналітичний підхід вдалося змінити частину.
Ольга Красюкова-Еннз наголосила, що під час реалізації проекту велику увагу приділяли навчанню педагогів, адже частина з них не знає, як саме працювати з дітьми з особливими потребами.
«Педагог має навчити жити, орієнтуватися та бути успішним у цьому мінливому світі», - сказав під час відкриття конференції міський голова Львова Андрій Садовий. Він зазначив, що у школах, де навчаються діти з особливими потребами, зменшується рівень агресії та збільшується довіра.
«Я б хотів, щоб кожна школа була готова прийняти таку дитину. Це наше завдання», - зазначив мер на відкритті конференції.
Ольга Красюкова-Еннз розповіла, що в Канаді немає спеціалізованих шкіл за винятком шкіл для дітей з проблемами зору та слуху. «В Канаді усі школи інклюзивні», - сказала вона.
Координатор проекту «Інклюзивна освіта дітей з особливими потребами в Україні» у Львівському регіоні Ярослав Грибальський розповів, що проект має три компоненти: соціальну політику, громадянське суспільство та освіту. «Питання інклюзивної освіти – міжвідомче. Тут питання і доступності транспорту, і дотримання будівельних норм», - сказав він.
Нагадаємо, 24 січня під час візиту до львівського міського центру реабілітації «Джерело» віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко сказав, що такий неоціненний досвід треба поширювати.