Львівські школярі вчитимуться по суботах

З метою економії енергоресурсів у львівських школах хочуть зробити двомісячні зимові канікули

16:00, 8 серпня 2014

Львівським школярам цього року планують влаштувати аж два місяці зимових канікул – з 7 грудня до 2 лютого. Щоправда, восени і весною їм доведеться вчитися по суботах. Ідею двомісячних зимових канікул уже обговорили в міському управління освіти, а зараз погоджують з керівниками навчальних закладів міста.

«Через економічну та суспільну ситуацію в державі, підняття тарифів на енергоносії, перед нами постало питання, як працювати впродовж цього навчального року. Наразі ми обговорюємо з керівниками і працівниками навчальних закладів зміни до структури навчального року, яка відрізняється від тієї, яку пропонує Міністерство освіти і науки. Серед різних варіантів ми знайшли, на нашу думку, найоптимальніший – п’ятиденний навчальний тиждень із відпрацюванням по суботах навчальних днів грудня та січня», – розповіла ZAXID.NET начальник управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна.

Наприклад, планується, що у першу суботу вересня школярі відпрацьовуватимуть уроки першого понеділка грудня, у другу суботу – вівторка, і так далі. Таким чином впродовж вересня-листопада учні відпрацюють 13 навчальних днів грудня, а 7 грудня підуть на зимові канікули.

«Впродовж грудня навчальні заклади не відвідуватимуть і педагоги. Водночас заробітну плату вони отримуватимуть», – зазначила Слічна.

За її словами, протягом вересня-листопада вчителям не доплачуватимуть за збільшення навантаження, а платитимуть заробітну плату згідно з тарифікації. Водночас у грудні їм виплатять зарплату за місяць, який вони відпрацювали у вересні-листопаді.

Просиджуватимуть школярі вдома і цілий січень, адже другий семестр у школах Львова планують розпочати 2 лютого, а навчальні дні січня, а також частини грудня, відпрацьовуватимуть протягом березня-травня.

Щоправда проміжні канікули восени та навесні у міському управлінні освіти відміняти не збираються. Заплановано, що осінні канікули триватимуть із 18 по 28 жовтня, а весняні з 6 по 13 квітня.

«Структура цього навчального року матиме плаваючий характер, бо залежно від погодних умов корегуватимуть проведення проміжних канікул. До прикладу якщо погода в жовтні буде теплою, то осінні канікули змістять ближче до листопада», – додала начальник управління освіти ЛМР.

На введення таких змін у структуру навчального року міська адміністрація має повне право. Зокрема, міське управління освіти має повноваження, які передбачені законом України про загальну середню освіту, щодо встановлення режиму роботи і структури навчального року на рівні органу місцевого самоврядування. На разі питання вже два тижні обговорюють з керівниками середніх навчальних закладів міста.

«В принципі жодних заперечень у керівників навчальних закладів немає, навпаки, всі підтримують ідею. Зараз пропозицію обговорюють на рівні трудових колективів, і найближчим часом ми винесемо це питання на розгляд виконавчого комітету Львівської міської ради», – додала Слічна.

Наразі схоже рішення про зміну структури навчального року в школах уже прийняли в Івано-Франківську. Заступник голови Івано-Франківської ОДА з гуманітарних питань Сергій Адамович у коментарі місцевим журналістам зазначив, що уже прийняте рішення про шестиденне навчання, що виправляє ситуацію. За рахунок цього дня в області планують вирішитио питання економії.