Троє львівських скульпторів - Петро Романюк, Сергій Кляпетура та Орест Дзиндра - візьмуть участь у найвідомішому і найбільшому у світі фестивалі снігової скульптури у Квебеці (Канада). Вперше українська команда візьме участь у "сніговому" фестивалі. Про це сьогодні, 25 грудня, на прес-конференції повідомив капітан команди скульпторів Орест Дзиндра.
"Українська команда скульпторів запропонувала на розсуд міжнародного журі проект композиції "Вертеп" і виборола право вирізьбити скульптуру зі снігу на "повен зріст": висота скульптури 4 м, довжина - 6,4 м, ширина - 3 м. Скульптуру робитимемо виключно лопатами та сокирами, механічні та електричні засоби забороняються. Фестиваль проходитиме з 1 до 9 лютого", - зазначив Орест Дзиндра.
За його словами, команда скульпторів їде за свій кошт, хоча й сподівається на спонсорську допомогу.
Як запевнив директор Музею ідей Олесь Дзиндра, скульптори робитимуть елементи композиції у Львові поблизу "Дзиґи" після Нового року, але перед Різдвом Христовим.
Фестиваль снігових скульптур - одна з головних подій відомого на весь світ Снігового карнавалу у Квебеку, який веде свою традицію з 1894 року. Протягом кількох днів команди професійних скульпторів з 10 країн світу, які перед тим вибороли право продемонструвати свою майстерність, створюють фантастичні композиції. Витвори майстрів виставляють на загальний огляд сотень тисяч місцевих мешканців та понад мільйонної аудиторії туристів, які спеціально приїжджають до Квебеку з Канади, США та Європи.
"Львівська" композиція складається з основних дійових осіб Вертепу: Звіздаря, Царя, Воїна, Жида, Смерті та Кози, котрі діляться на - позитивних та негативних героїв. Вони є символами всесвіту і відображають в сатиричній та іронічній формі, буття народу. Витворена смислова конструкція є розміщеною на формі корабля - універсального знаку, метафори, символу. У центрі композиції возноситься, символічна щогла, яка у вигляді хреста та зірки у ньому символізує Боже народження. Образ корабля та його контекстне наповнення отримує конотації - послання і є метафорою життя, знаком вільного руху звістки, народження та смерті.