В українському спорті — карантинна відлига, однак не у всіх регіонах. У той час, коли в країні дозволили проводити змагання до 50 учасників, на Львівщині атлети можуть лише тренуватися. Адже наша область потрапила у перелік тих дев’яти, де через епідеміологічну ситуацію обмеження поки що не пом’якшують.
Під час карантину львівські спортсмени були дуже винахідливими. Хтось влаштовував собі інтенсиви на природі. Хтось — відточував уміння у квартирі. А важкоатлети Павло і Маргарита Закашевські, наприклад, тренувалися навіть на сходовому прогоні. Тепер члени національних збірних поступово повертаються до занять у залі.
Начальник обласного управління спорту Роман Хім’як розповідає: «Цього тижня, до 29 травня дозволено тренування до 10 осіб на відкритих майданчиках. В окремих випадках, якщо ми говоримо, наприклад, про акробатів чи спортивну гімнастику (про збірників), можна тренуватися в залі. Але за умови, що виконані всі карантинні зобов’язання: температурний скринінг, дезінфекція тощо».
Капітан збірної України з карате Станіслав Горуна у домашніх заняттях побачив навіть більше переваг. Каже, нарешті зміг повноцінно відпочити після безперервного марафону змагань. Єдиний «мінус», зізнається Станіслав, — це зайві кілограми, які встиг набрати. Сміється: «Набрав два зайві кілограми. Але мені буде важко їх скинути. Тому що м’язева маса зменшується важче, ніж жирова».
Також у Львові дозволили тренуватися на свіжому повітрі й непрофесійним спортсменам. Начальник міського управління спорту Антон Нікулін пояснює: « Для них індивідуальні тренування з тренером дозволені на відкритому повітрі».
Змагання у нашому місті дозволять щонайшвидше із 1 червня. Насамперед із карантинної паузи вийдуть види спорту, де можна мірятися силами просто неба. Оскільки існуватимуть обмеження до півсотні учасників, це будуть старти локального рівня. Роман Хім’як розповідає: «Ми маємо попереду сезон потужних івентів — це є велосипедний спорт, марафони, ігрові види спорту. Наприклад, футбол. Федерація футболу України вже озвучила можливі терміни відновлення чемпіонату. За аналогічним принципом функціонують і регіональні федерації. Басейни, бачимо, почнуть працювати аж на третьому етапі».
Також, якщо дозволить епідеміологічна ситуація, з 1 червня запрацюють дитячо-юнацькі спортивні школи, спортивні клуби та відчинять свої двері фітнес-клуби.