Львівські спортсмени відреагували на внесення нових видів в олімпійську програму

17:29, 12 серпня 2016

Нещодавно Міжнародний олімпійський комітет вніс у програму ігор в Токіо (2020 року) 5 нових видів спорту, серед них карате, скейтбординг та скелелазіння.

Львівська школа карате – одна з найпотужніших в Україні. Львів’янин Антон Нікулін – головний коуч національної збірної, а Станіслав Горуна – капітан «синьо-жовтих». Спортсменів давно прикро вражала несправедливість, чому їх не запрошують на Олімпіаду.

Станіслав Горуна зазначив: «Декілька разів нам відмовляли. А тут нарешті той бажаний результат. Карате є досить видовищним і більш захоплюючим, ніж ті види спорту, які вже є в програмі. Об’єктивно, карате набагато ефектніше виглядає, ніж таеквондо чи боротьба».

Каратисти сподіваються, що тепер інтерес до їхнього спорту ще більше зросте, а державне фінансування збільшиться.

Спортсменів об’єднають у три вагові категорії: до 68 кг, до 78 кг та понад 78 кг. Відбір на ігри в Токіо стартує наприкінці 2017-го або на початку 2018 року.

А от скейтбордисти сприйняли новину доволі скептично. Вважають, їхній спорт не потребує змагань на такому глобальному рівні. Райдер Данило Гелетій зазначив: поки що про ліцензії у скейтбордингу годі й думати. Насамперед через те, що немає національної федерації цього спорту. По-друге, спеціальна інфраструктура погано розвинена.

«Нашим спортсменам бракує підготовки. Це можна побачити навіть з виступів українців на простих, менш масштабних змаганнях, в Європі, наприклад», – додав Данило Гелетій.

Серед олімпійських новобранців – скелелази, які втішені рішенням НОК включити їх у програму. Однак формулою участі в Іграх екстремали обурені.

«Вони запропонували робити комбіновані виступи: і в швидкості, і в складності з болдерінгу. Хоча це види скелелазіння, які кардинально різняться. Так як, скажімо, біг на 100 метрів і біг-марафон», – розповів президент Федерації скелелазіння Львівщини Сергій Федірко.

Відтак спортсмени сподіваються, що організатори форуму ще одумаються. Щоб виховувати олімпійців, скелелазних стендів у Львові достатньо. Тільки коштів від держави, зокрема на проведення змагань, катастрофічно бракує.