Львівські студенти отримали «бронзу» на чемпіонаті світу зі спортивного програмування

13:55, 20 травня 2016

Студенти Львівського національного університету ім. І. Франка потрапили до 12 найкращих команд Чемпіонату світу зі спортивного програмування ACM ICPC 2016. Сам чемпіонат тривав із 15 по 20 травня у Таїланді.

Команда зі Львова LNU Penguins отримала бронзову медаль на змаганнях, посівши 11 місце зі 128 учасників фіналу. Загалом у Чемпіонаті світу зі спортивного програмування ACM ICPC 2016 брали участь 13 422 команд із 2 736 університетів світу.

«Згідно з умовами чемпіонату, учасники впродовж п’яти годин змагалися із представниками провідних IT-університетів світу у вирішенні найскладніших завдань із реального життя. Додам, що це не перша нагорода команди LNU Penguins на цьому чемпіонаті. У 2008 році команда львівських програмістів увійшла в четвірку лідерів і отримала золоту медаль конкурсу, а минулого року на змаганнях у Марокко студенти змогли завоювати 16-те місце», – розповів ZAXID.NET редактор прес-центру ЛНУ ім. Івана Франка Олег Вівчарик.

Зазначимо, що на чемпіонаті зі спортивного програмування визначають 12 переможців – 4 команди отримують золоті медалі, 4 – срібні і ще 4 – бронзові.

До складу львівської команди LNU Penguins увійшли студенти факультету прикладної математики та інформатики Роман Білий, Віталій Герасимів і Тарас Савіцький. Тренер команди – асистент кафедри прикладної математики ЛНУ ім. І.Франка Василь Білецький.

На чемпіонаті зі спортивного програмування студенти змагалися на час у вирішенні 13 завдань. Цього року вони розраховували кількість дозволених солодощів для людини зі збалансованою дієтою; визначали вік людини та відгадували назву річки за кількома підказками; розраховували максимальну кількість нафти, яку можна видобути зі свердловини.