Львівські студенти вважають велосипед недостатньо безпечним транспортом

13:35, 5 червня 2014

Більше половини львівських студентів – 57,1% – вважають велосипед недостатньо безпечним видом транспорту. Такі результати соціологічного опитування студентів громадської ініціативи «Центр соціальних інновацій».

Опитування проводили в рамках соціального проекту «Ровером на пари» з метою визначити причину низької популярності велосипеда серед львівського студентства. Серед основних причин – недостатня розвиненість інфраструктури, часті крадіжки велосипедів та велика вірогідність потрапити у ДТП.

«Окрім об’єктивних причин, непопулярності велотранспорту сприяє ще й стереотип, що велосипед – це транспорт для безробітних і дітей. Насправді це просто можливість скоротити час на добирання та зекономити гроші», – зазначив куратор проекту «Ровером на пари» Яніс Сінайко.

Наступним кроком з реалізації проекту «Ровером на пари» стане презентація інтерактивної карти, яка допомагатиме у виборі найбезпечнішого велошляху. «На карті можна буде проставити повітряні точки, і вибрати найоптимальніший безпечний шлях по вулицях із низьким рівнем руху автомобілів», – зазначив Сінайко. Згодом карту планують перевести у формат інтерактивного додатку для мобільних пристроїв.

Участь в опитуванні взяли 460 студентів вишів Львова, з яких 59,8% мають велосипед. Більшість вважають велосипед екологічним (95,2%) та оздоровчим (94,3%) засобом пересування, 84,3% вбачають у велосипеді актуальний засіб для проведення дозвілля. Також більшість львівських студентів вважають велосипед зручним (77,1%), доступним (80,3%) та модним (64,6%) транспортним засобом. Найчастіше на пари їздять студенти, що мешкають в центрі Львова або ж у Франківському районі міста.