Студентки Львівської академії мистецтв витягли вже припалі пилюкою роботи попередніх випускників кафедри художньої кераміки, ввімкнули музику 90-их ‒ і ожила експозиція «Кераміка з шухляди». Співавторки певні: випалена глина не може бути застарілою. Тож запрошують до галереї академії насолодитися.
На стіні галереї, як у 90-их роках, ‒ килим. І на фоні нього можна навіть сфотографуватися, вбравшись у светри того періоду. А повсюди, власне, «Кераміка з шухляди». Так експериментувало четверо студенток-магістраток.
«Ми хотіли відродити навіть той час, в який були створені роботи. Це 80-90-ті і початок 2000-их років. Це такий затишок домашнього килима, дуже багато телевізорів поруч..» - розповіла співавторка виставки Наталя Темех.
А щоб створити антураж і зібрати більше десятка телевізорів для експозиції, навіть кинули клич у Facebook. Тож звозили з цілого Львова.
«Як бідні студенти, що на таксі грошей не мають, довелося везти той телевізор аж з автостанції, що на Стрийській. То ми спочатку його в полотні несли до тролейбуса, потім я сама їхала в тролейбусі, що був повністю забитий. І, розуміючи, що цей телевізор сама не піднімаю, несла від Стрийського ринку до академії вже з хлопцем», ‒ поділилася спогадами співавторка виставки Катерина Дендюк.
Дівчата захотіли показати свою кафедру такою, якою бачать її щодня: затишною, без штучного блиску і, головне, домашньою.
«Найбільший для мене спогад з дитинства: коли на телевізорі стояли рибки. Вони і фаянсові, і фарфорові. Одна велика, а за нею ще маленькі. І в них можна було заливати чи алкоголь, чи компот», ‒ поділилася спогадами співавторка виставки Наталя Пігула.
Виставка складається з двох частин: перша ‒ ретро. В її залі навіть на стіні керамічні тарелі з портретами колишніх викладачів кафедри кераміки. В центрі ‒ метр Михайло Михайлишин.
«Це був майстер, наш пічник. Фактично всі викладачі, які досі працюють на кафедрі кераміки, пройшли через його науку. Він завжди казав: «Що студент зробив, то й має». Він був дуже маленького зросту, тому легко залазив до пічки і це була така своєрідна легенда», ‒ розповів куратор виставки Орест Голубець.
А друга частина виставки ‒ сучасні речі. Найновішій роботі лише два роки. Хоча і на самій експозиції може народитися щось геніальне: для цього для відвідувачів залишили шматки вологої глини.
«Всі охочі, які відвідають нашу виставку, зможуть залишити свій слід. І деформувати глину у щось цікаве. І це потім буде такий експонат, насичений загальною енергією відвідувачів», ‒ додала співавторка виставки Надія Собко.
«Кераміку з шухляди» можна буде оглянути до 15 жовтня.