Депутати львівської міськради від УДАРу вимагають відставки голови НБУ

12:51, 18 грудня 2014

Депутати Львівської міської ради, члени політичної фракції «УДАР» вимагають від Верховної Ради термінового звіту щодо ситуації у валютно-фінансовій системі України та відставки очільника Національного банку України Валерії Гонтарєвої.

Про це йдеться в заяві фракції, яку озвучив депутат ЛМР, голова фракції «УДАР» Анатолій Крачковський сьогодні, 18 грудня, під час сесії, передає прес-служба політсили.

Як зазначено в заяві, «ситуація в фінансовому секторі української економіки наближається до катастрофічної. Темпи зниження курсу національної валюти є невиправдано швидкими. Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що на наступний рік курс розраховується по 22 грн/дол. Вчора, 17 грудня, валюту на міжбанку продавали за ціною 21,50 грн/дол., на тіньовому ж валютному ринку – 23 грн/дол.».

Водночас Валерія Гонтарєва, наголошують депутати, звинувачує населення у паніці, а тому й різкому падінні курсу національної валюти. Але при цьому не робить нічого, аби заспокоїти громадян. Навпаки, такі кроки, як обмеження на зняття готівкової валюти в еквіваленті 15 тис. грн на добу лише посилюють недовіру до Нацбанку.

Львівські депутати звинувачують керівництво НБУ в тому, що воно керується методами, взятими з практики попередньої влади в Україні.

«Рішення НБУ є кулуарними, і дедалі частіше лунають звинувачення у тому, що ця фінаустанова працює на збагачення окремих осіб, а не на стабілізацію ситуації чи реформи. Аби врятувати «потрібні» банки, відбувається рефінансування за незрозумілими схемами та принципами. Виглядає, що саме Нацбанк розхитує валютний ринок держави», – зазначено в заяві.

Тому, аби стабілізувати ситуацію у валютно-фінансовій системі України, керівник Нацбанку України повинен пояснити фінансову політику, яку провадить.

Відтак депутати просять ВР невідкладно заслухати голову Національного банку Гонтарєву, а за результатами обговорення цієї доповіді звернутись до Президента України з пропозицією здійснити відповідні кадрові висновки аж до внесення на розгляд Верховної Ради клопотання про звільнення Гонтарєвої із займаної посади.