Львівські університети увійшли у трійку лідерів за підсумками вступної кампанії 2016 року

В Україні підвели підсумки вступної кампанії - більше 60% заяв абітурієнти подавали в електронному вигляді

15:06, 28 липня 2016

Вчора в Україні закінчилася вступна кампанія до вищих навчальних закладів, яка почалася 11 липня. Остаточні підсумки за кількістю поданих заяв Міносвіти обіцяє підвести днями, але вже зараз відомо, що їхня кількість перевищила минулорічні показники, пише видання «Сегодня».

Згідно правил, один вступник може подати до 15 заяв у різні вузи і на різні спеціальності. Але на практиці було менше п'яти на кожного. Всього ж за період кампанії до вищих навчальних закладів країни надійшло 1,9 млн заяв від 560 тис. абітурієнтів (у середньому одна людина подала заявки на три спеціальності. Минулого року подавали 1,4 млн заявок.

Цьогоріч більш ніж 62% заяв подавали в електронному вигляді, близько 38% - у паперовому. Найпопулярніший освітній рівень - це бакалаврат, на нього 1 млн 238,8 тис. заявок, або 66,2%. На магістратуру подали 256 тис., або 14%, на молодшого спеціаліста - 252,7 тис., або 13%. На фахівця - 124,4 тис., або 6,7%, на молодшого бакалавра - всього 78, або 0,1%.

Трійка вузів-лідерів за кількістю заяв на вступ - це:

  • Київський національний університет ім. Шевченка (58,4 тис. заяв),
  • Львівський національний університет ім. Франка (53,7 тис. заяв),
  • Національний університет «Львівська політехніка» (51,6 тис. заяв).

За ними йдуть НТУ КПІ, Національний торговельно-економічний університет і Національний авіаційний університет у Києві.

Як виявилося більшість майбутніх бакалаврів хочуть стати філологами, правознавцями та менеджерами, а серед магістрів першість за медиками, юристами і стоматологами.

Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун коментуючи підсумки цьогорічної вступної кампанії, заявила, що у цьому році перелік найпопулярніших спеціальностей цілком типовий і підтверджує загальні тенденції, які існують вже не перший рік.

Зазначимо, що рейтингові списки абітурієнтів, які отримають рекомендації для зарахування на бюджет, вузи повинні оприлюднити до 1 серпня, а бюджетники-абітурієнти повинні встигнути подати оригінали документів до 5 серпня. На платне навчання документи приймають до 10 серпня. Крайній термін зарахування на бюджет - 6 серпня, на платне навчання - не пізніш 12 серпня.

Міністр Лілія Гриневич заявила, що в цьому році збільшено держзамовлення на технічні та аграрні спеціальності, і ті, які пов'язані з обороною і охороною здоров'я. За ними до 50% вступників можуть навчатися за рахунок держави. Для інших спеціальностей ця цифра нижче в 3-5 разів.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше Гриневич звернулася до абітурієнтів з проханням перевірити статус своїх заяв в особистих кабінетах, оскільки в Єдиній держбазі з питань освіти була частина абітурієнтів, у яких не завантажилися копії шкільних атестатів.

Також нагадаємо, що до кінця цього року у країні скасовують ступінь «спеціаліст», отримання бакалавра вже означатиме здобуття повної вищої освіти, а всі, хто захистили дисертацію, навіть з атомної енергетики, стануть докторами філософії.

Експерти переконані, що завдяки реформі українська освіта відійде від радянської класифікації і наблизиться до європейських стандартів.