Три львівські університети візьмуть участь у пілотному проекті змішаного навчання разом з платформою відкритих онлайн-курсів Prometheus. Замість класичних лекцій та постійного контролю, студенти будуть дивитися відеолекції і виконувати завдання від кращих викладачів України та світу, розміщених на Prometheus. Про це написав на своїй сторінці у Facebook Іван Примаченко, співзасновник платформи Prometheus.
«До проекту долучилися Львівський національний університет ім.І.Франка, УКУ, «Львівська політехніка» та КПІ. В університетах викладачі зможуть приділити більше часу індивідуальній роботі зі студентами, а також забезпечать надійний фінальний контроль знань. Серед масових онлайн-курсів, які будуть використовуватися в рамках проекту, легендарний Гарвардський курс основ програмування «CS50» та курс Стенфордського університету «Як створити стартап», – написав Іван Примаченко.
Формат змішаного навчання передбачає інтеграцію онлайн-курсів провідних викладачів країни і світу в традиційний навчальний процес. Ця форма навчання дозволяє поєднати краще від онлайн і оффлайн освіти: її вважають однією з найважливіших освітніх технологій сучасності. Експерименти зі змішаним навчанням кращого політехнічного університету світу MIT продемонстрували зростання навчальних результатів студентів на 35%.
Після завершення пілотного проекту в 2017 році, Prometheus ініціюватиме реформу української вищої освіти на базі змішаного навчання. Введення масових безкоштовних онлайн-курсів від провідних викладачів країни і світу в навчальний процес університетів дозволить зробити кращу освіту доступною кожному студенту без додаткових витрат з державного бюджету. Очікується, що вже до кінця наступного року до розгортання реформи змішаного навчання приєднається 20 українських вузів.