Львівська міська рада оголосила другий етап конкурсу на підтримку україномовного книговидання у Львові.
Про це повідомила головний спеціаліст міського управління культури Мар’яна Загоруйко. Переможці конкурсу отримають фінансову підтримку із міського бюджету. Згідно з положенням, участь у конкурсі можуть брати видавці, зареєстровані у Львові.
Якщо у попередні роки міська рада підтримувала видавничі проекти, то цього року конкурсна комісія оцінює україномовні книжки, що вже вийшли друком у 2013 році. У другому етапі конкурс підтримує видання творів у трьох напрямках: наукова, художня та довідкова література.
Кожен видавець може подати не більше однієї книжки у кожній номінації. До конкурсної комісії у складі 15 людей, окрім службовців та депутатів міської ради, входять керівники видавничих громадських організацій, керівники бібліотек, львівські науковці та викладачі університетів.
Загальний призовий фонд, передбачений у міському бюджеті, становить 420 тисяч гривень. За перше місце у кожній номінації видавець отримає премію у 35 тисяч гривень, за друге – 21 тисяча, третє – 14 тисяч. Натомість, переможці конкурсу зобов’язані передати для бібліотек міста відповідно 40, 20 та 10 примірників книжок. Заявки у міській раді приймають до 6 грудня цього року.
На першому етапі конкурсу відбирали книжки в інших трьох номінаціях: перекладна, науково-популярна та дитяча література.
Як повідомив член конкурсної комісії, голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, у першому етапі конкурсу взяли участь лише чотири видавництва: «Апріорі», «Астролябія», Видавництво Старого лева та «Літопис». Вони подали сім видань, хоча конкурс передбачає дев’ять призових місць.
«У попередні роки, якщо на конкурс подавали 80 книжок, ми вважали, що це дуже мало. Цього разу, коли на засіданні конкурсної комісії нам представили лише сім книжок – я був шокований. Для мене загадка, чому так сталося», - сказав у коментарі Zaxid.net Михайло Ватуляк.
Він також повідомив, що, оскільки кількість учасників конкурсу менша, ніж кількість призових місць, ймовірно гроші з бюджету отримають всі, хто подався на конкурс.
Інший член конкурсної комісії, доцент кафедри теорії і практики журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Богдан Тихолоз, припускає, що видавці просто не зорієнтувались. Адже у попередні роки конкурс відбувався в інший час та за іншою схемою.
Водночас Тихолоз вважає, що відзнаки першого етапу є заслуженими: «Ми маємо справу не із видавництвами-новачками, які вперше з’явились на ринку, а з видавництвами із достатньо тривалою історією. Вони відзначені численними нагородами на різноманітних конкурсах. Водночас вони представляли ті видання, які є достатньо свіжими. І я вважаю, що книги, які ми розглядали, заслуговують на ці відзнаки».
Як повідомили у міському управління культури, результати обидвох етапів конкурсу оголосять одночасно у грудні цього року.