Сьогодні у Львівській області проживає близько 3,3 тис. осіб з вадами зору. Загалом станом на 1 січня 2011 року у Львівській області нараховується 16 009 дітей з дефектами зору, повідомив 8 лютого на засіданні колегії Львівської ОДА начальник головного управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Брегін. Водночас голова Львівської організації УТОС Оксана Потимко повідомила, що ВНЗ Львівщини взагалі не забезпечені літературою шрифтом Брайля.
Зокрема, як зазначив чиновник під час доповіді про забезпечення рівного доступу до освітніх послуг та ринку праці осіб з вадами зору, дітей-інвалідів по зору на 1 січня нараховується 843, з них 125 – дошкільного віку і 618 – шкільного віку). При цьому спеціальною шкільною освітою охоплено 465 дітей, з них 48 – незрячих і 417 – з порушеннями зору.
Також Михайло Брегін повідомив, що у 2010 році до відділення Фонду соціального захисту інвалідів на оплату вартості навчання звернулося 47 інвалідів, з яких 40 була призначена така фінансова допомога, у тому числі 2 особам з вадами зору. Водночас на обліку у Львівській обласній службі зайнятості перебувало 32 неповносправні особи з вадами зору: 1 особа – інвалід І групи, 5 осіб – ІІ групи і 26 осіб – ІІІ групи); працевлаштовано 4 особи.
На 1 січня 2011 на обліку в центрах зайнятості перебуває 21 особа з вадами зору, повідомив чиновник.
Як зазначив начальник головного освіти та науки Львівської ОДА, на підприємствах області на сьогодні працює 272 інваліди по зору, з них 116 – в системі Українського товариства сліпих і 156 – поза межами цієї системи. Основні спеціальності: юрист, масажист, викладач, музикант, оператор комп’ютерного набору, бібліотекар, телефоніст, диспетчер таксі, психолог, менеджер, робітник, керівник громадської спеціальності.
Голова Львівської організації УТОС Оксана Потимко зазначила, що у той час, коли спеціальні школи мають певне забезпечення книжками шрифтом Брайля, вищі навчальні заклади такою літературою не забезпечені взагалі.
Реагуючи на виступ представниці УТОС ректор університету «Львівська Політехніка» Юрій Бобало запропонував вивчити можливість облаштування спеціального комп’ютерного класу для незрячих на базі університету. Пропозицію було включено у проект рішення, прийнятого на засіданні колегії.