Львівських інноваторів навчатимуть основ інноваційного підприємництва

15:02, 15 вересня 2010

З вересня у Львові стартує черговий проект, скерований на підтримку розвитку інноваційного підприємництва. У межах проекту «Львів – місто інноваторів», львівські винахідники, раціоналізатори зможуть осягнути сучасні методи трансформації наукових ідей в ринкові. Про це 15 вересня під час прес-конференції начальник відділу економічного розвитку Львівської міської ради Вікторія Довжик.

Як поінформувала В.Довжик, "Львів – місто інноваторів" - уже другий спільний проект Львівської міської ради та Львівського центру науково-технічної і економічної інформації (ЦНТЕІ) у цьому напрямку, який фінансово підтримує відділ преси, освіти та культури посольства США в Україна. "Це свідчить не лише про те, що попередній наш проект "Від ідеї до продукту" був вдалий, але й те, що підтримка розвитку інноваційного підприємництва є актуальною, і потребує продовження". За її словами, влада міста свідома того, що зростання частки інноваційного підприємництва у структурі економіки міста посилюватиме її конкурентоспроможність.

Як повідомив завідувач сектору супроводу інвестиційних проектів відділу економічного розвитку ЛМР Іван Дмитрасевич, у рамках проекту у вересні буде підготовлено каталог львівських інноваційних проектів, який буде представлений під час Х Міжнародного економічного форуму у Трускавці. У жовтні-листопаді для цільової аудиторі проведуть безкоштовні семінари, де знайомитимуть із практичними аспектами авторського права, патентування, побудови бізнес-планів і підготовки ефективних презентацій для комерціалізації інноваційних ідей. Спільно із фахівцями ЦНТЕІ буде підготовлено спеціальний посібник, що стане в нагоді тим, хто прагне "заробляти" на своїх інноваціях.

Керівник інформаційно-аналітичного відділу з проблем охорони і комерціалізації інтелектуальної власності Львівського ЦНТЕІ Людмила Кулик зазначила, що Львів – дійсно місто інноваторів, а проте, значного розвитку інноваційне підприємництво поки що не набуло. Вона висловила сподівання, що проект сприятиме певній зміні свідомості львівських інноваторів, частина з яких навіть не починає шляху перетворення своїх наукових ідей у ринкові через брак знань просування ідей та стереотипи щодо того, що їхні ідеї можуть вкрасти.