Для водіїв громадського транспорту у Львові проводитимуть тренінги з етики. Їх організували в межах Європейського тижня мобільності з 19 до 21 вересня, інформує прес-служба ЛМР.
Психолог бізнесу та управління персоналом Олена Нагірна насамперед намагатиметься переконати водіїв позбутися звички «бути жертвою і думати, що їм хтось щось винен», що призводить до конфлікту. За її словами, водіям треба бути ввічливими, усміхатися і не вестися на конфлікт.
«Я намагаюся їх переконати, що автобус, трамвай чи тролейбус — не їхня квартира, це робоче місце і громадський простір, а отже він не може бути обмежений водієм, його любов’ю до образків, іграшок, всіляких наліпок, куріння, насіння, і музики. Його робоче місце належить усім, а отже має бути універсальним, і половина конфліктів вже відпаде. А далі елементарно — бути ввічливими і не вестися на конфлікт, якщо видно, що людина просто його нагнітає сама, це може зробити будь-хто, навіть не психолог», — зазначає тренерка.
На думку тренерів, водії ображені через те, що їх обмежують у курінні, прослуховуванні музики, вживанні їжі за кермом.
«Ми зараз завдяки цим тренінгам намагаємося знайти свою золоту середину між водієм і пасажиром. Погодьтеся, проблема не тільки у водіях, частенько пасажири самі є суцільним мотком нервів», — зазначила представниця німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), яке є співорганізатором цих тренінгів, Уляна Вдовичин.
Кадровиця «Львівелектротранс» Анна Зайцева зазначила, що основною метою тренінгів є навчити водіїв виходити з конфліктної ситуації.
«Вони — люди і часто також зриваються від втоми чи інших факторів, але водночас вони обличчя міста. Водії громадського транспорту першими зустрічають гостей міста в аеропортах та вокзалах, тому важливо, аби вони вміли виходити правильно з конфліктів і вміли надавати вичерпну і повну інформацію, яка пов’язана із громадським транспортом у місті», — розповіла HR ЛКП «Львівелектротранс» Анна Зайцева.
Тренінг проводять за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст України» німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та КУ «Інститут міста». Наступні відбудуться у п’ятницю, 21 вересня.
Нагадаємо, у Брюховичах на кінцевій зупинці громадського транспорту побили водія автобуса №8, який раніше відмовлявся безкоштовно везти дітей з багатодітної сім’ї. Нападником виявився батько цих дітей, мотивуючи свої дії тим, що на водія є часті скарги.