Львівським селам допоможе ООН

14:10, 28 березня 2008

Сьогодні, 27 березня, відбулося підписання тристоронньої угоди про партнерство між Львівською облдержадміністрацією, Львівською облрадою та Програмою розвитку ООН щодо реалізації у Львівській області проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

"Ніхто не може краще управляти на місцях, ніхто не знає краще про місцеві проблеми, ніж місцева громада. Пропонований проект є навчанням ефективного освоєння грошей на місцях. Через небагато часу система бюджетного перерозподілу має змінитися, і треба буде ділити бюджети на місцевому рівні. Це наше майбутнє, треба цьому вчитися зараз", - заявив перед підписанням т.в.о. голови ЛОДА Микола Кміть

Зі свого боку керівник проекту Джейсінгх Сах заявив, що "початок масштабної роботи на Львівщині - це історичний момент для Програми розвитку ООН", і закликав до тісної співпраці.

Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" спрямований на підтримку громад сіл, селищ і малих міст у вирішенні найважливіших потреб для поліпшення умов їх життя та сталого розвитку. Як поінформувала спеціаліст із моніторингу та інформування проекту Ганна Яцюк, проект передбачає, що місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку території, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для розвитку свого села, селища чи міста.

У рамках проекту на Львівщині починається відбір восьми пілотних районів. Райони мають змогу подавати заявки на участь протягом наступних трьох тижнів. У кожному з цих районів передбачається реалізація п’яти мікропроектів, для громад з населених пунктів чисельністю до 10 тис. мешканців.

Пріоритетними для реалізації є мікропроекти у таких сферах: охорона здоров’я (ремонт фельдшерсько-акушерських пунктів, закупівля медичного обладнання), енергетика (впровадження енергозберігаючих технологій і заходів або використання відновлювальних джерел енергії), покращення екологічної ситуації (утилізація сміття, пестицидів, ремонт каналізацій), водопостачання (покращення якості питної води, ремонт водогонів, системи зрошення ґрунтів).

Громада, яка хоче вирішити ту чи іншу проблему в згадуваних сферах, має самоорганізуватися - створити організацію, скласти проектну пропозицію, у разі затвердження проекту, вона отримає 95% коштів, необхідних для його реалізації. "Кошторис проекту не має перевищувати 10 тис. дол. Проект передбачає співфінансування: 50% фінансується Програмою розвитку ООН, 45% - з місцевих бюджетів (обласного, районного, місцевого), і ще 5% - власна участь громади. Ми вважаємо, якщо громада вкладе певні кошти, то її ставлення буде якісно кращим. Йдеться про сталий розвиток, і громада в такому випадку буде дбати про свою справу, і після завершення проекту підтримки", - пояснила Г.Яцюк.

Довiдка ZAXID.NET

Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", стартував у вересні 2007 року. Він реалізується в усій Україні, і має охопити не менше 1 тис. населених пунктів країни.

Проект розрахований до 2011 року. Загальна вартість - 13,32 млн. євро. 64% цієї суми підуть власне на фінансування мікропроектів місцевих громад.