Львівський активіст у суді довів, що головний патрульний Києва порушує ПДР

Юрій Зозуля вини не визнав і не сплатив штрафу

20:07, 13 жовтня 2018

Львівський активіст Святослав Літинський через суд довів, що екс-начальник патрульної поліції Львова Юрій Зозуля, який нині обіймає аналогічну посаду в Києві, порушує правила дорожнього руху. Однак керівник патрульної поліції Києва свою вину не визнав і не сплатив штрафу, а судові витрати сплатили з бюджету поліції.

Як повідомив Святослав Літинський 13 жовтня ZAXID.NET, йдеться про випадок, який стався 7 січня під час акції «Різдво з патрульними», в межах якої патрульні у 14-ти містах України возили дітей у своїх службових автомобілях. У Києві Юрій Зозуля возив дітей на передньому пасажирському сидінні без жодних засобів безпеки і як доказ цього є фото з сайту патрульної поліції Києва.

Юрій Зозуля Києвом катав непристібнутих дітей на передньому пасажирському сидінні

«Я звернувся до патрульної поліції з тим, що Зозуля порушив пункт 21.11 (б) правил дорожнього руху, та попросив їх дати йому усне попередження. Попередження – це дуже легка, але все ж форма покарання, тим більше, якщо людина відома у суспільстві. У поліції відповіли, що мою заяву не будуть розглядати і порушення немає, – сказав Святослав Літинський. – Мене б задовольнило, якби Зозуля визнав свою вину. Але в такому разі я вирішив добитись для нього справедливого штрафу аналогічно, як за такі порушення штрафують простих українців».

Активіст звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою зобов’язати Департамет патрульної поліції порушити дисциплінарне провадження проти Юрія Зозулі. 26 лютого суд задовольнив ці вимоги. Тоді Департамент патрульної поліції спробував оскаржити це рішення в апеляційному порядку, однак впродовж майже трьох місяців не сплатив судовий збір. Відтак Львівський апеляційний суд тричі відмовив у розгляді цієї скарги. Після цього Департамент патрульної поліції подав касаційну скаргу до Касаційного адміністративного суду, однак і там відмовили та залишили в силі рішення суду першої інстанції.

Навіть після цього патрульні відмовились добровільно виконати рішення суду. Тож активіст звернувся до виконавчої служби й 11 вересня у цій справі було порушено виконавче провадження, за яким з Департаменту патрульної поліції стягнули виконавчий збір у розмірі чотирьох мінімальних зарплат в Україні, тобто 14892 грн.

«Фактично поліція заплатила гроші платників податків, а їх мав би заплатити Юрій Зозуля. А якщо додати ще судові збори у всіх трьох інстанціях, то він винен державі 18 тис. грн. Термін для сплати адміністративного штрафу – два місяці з моменту вчинення правопорушення, а термін для дисциплінарного стягення – півроку. Обидва терміни через затягування минули, а Зозуля вже і не планує сплатити ці гроші та не отримає догани на роботі», – додав активіст.

12 жовтня Літинський у Facebook публічно звернувся до начальника Департаменту патрульної поліції Євгенія Жукова, голови Національної поліції України Сергія Князева та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням покарати Юрія Зозулю за це. Однак досі ніхто з них не відреагував і лише Євгеній Жуков заблокував активіста у Facebook.

Додамо, що це – не перше порушення Юрієм Зозулею правил дорожнього руху. У серпні 2015 року його оштрафували за те, що він рухався містом зі швидкістю понад 110 км/год при максимально дозволеній на той час швидкості руху у межах населеного пунку 60 км/год.