Львівський апеляційний господарський суд відкрив секрети своєї роботи

14:33, 3 жовтня 2014

Львівський апеляційний господарський суд провів день відкритих дверей. У п'ятницю, 3 жовтня, до установи могли навідатися всі охочі, які попередньо надіслали заявку на адресу суду. 

Двері установи відчинились о 10:00. Працівники зазначили, що навмисне обрали п'ятницю, адже в цей день справи майже не розглядають. Серед відвідувачів було найбільше студентів юридичних факультетів. 

"Мене дуже цікавить сфера саме господарського судочинства, - розповів п'ятикурсник Арсен. - Нам тут вже розповіли про те, як ознайомлюються із матеріалами, про апарат і як автоматично розподіляються справи між суддями".

Також відвідувачі мали змогу сфотографуватись у кріслі голови суду. Охочим видавали навіть мантії. 

Також приміщенням суду провели екскурсію. Ознайомили із роботою канцелярії та технічного відділу. Зокрема, показали як відбуваються засідання у режимі відеоконференцій.

"За допомогою програми, ми можемо зв'язатися із позивачем чи адвокатом, який перебуває не у Львові. Зробити це не складно, відповідна апаратура і програмне забезпечення зараз є в багатьох судах, у всіх обласних центрах і навіть районних. Просто попередньо представник має написати заяву у найближчий суд, де є можливість провести відеоконференцію", - пояснив начальник відділу комп'ютерного забезпечення Юліан Лука. 

Зазвичай з цього суду, кажуть працівники, половина людей виходять незадоволеними. Тут розглядають справи, пов'язані з економікою, бізнесом, грішми. Найважчі справи пов'язані з банкрутством. Це часом по 50 томів та сотні кредиторів. А найчастіше зараз розглядають кредитні спори. 

"Оскаржують кредитні договори, іпотеки. Спершу майно дають під заставу, а коли приходить час розраховуватись, вони пробують визнати ці договори недійсними. Це, у свою чергу, сильно б'є по економіці, банках, в результаті, ми маємо  інфляцію і банкрутство банків", - пояснив голова суду Борис Плотніцький. 

Зараз через економічну кризу роботи у суддів значно менше. Раніше судді мали по півсотні справ на день. Сьогодні розглядають 5-10. Кажуть, можуть більше. Втім, поки не завантажені, адже частину спорів, такі як земельні чи податкові, передали адміністративним судам.