У кожній батальйонно-тактичній групі, де є медичний підрозділ, має бути бодай одна броньована «швидка допомога». У львівських військових немає жодної такої машини. У «Нацгвардії» є чотири. Про це ZAXID.NET розповів начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковник медичної служби Іван Гайда.
За його словами, багато розробок є в «Укроборонпромі», але з об’єктивних причин (пан Гайда їх не назвав, – ред.) їх не можуть використати. Такі автомобілі може виробляти харківський бронетанковий завод у вигляді БТР-4, а також львівська корпорація «Електрон».
«Електрон» на сьогодні може виготовляти повнопривідний санітарний автомобіль на чотири місця, складових і Росії, і Італії: двигуни, ходова тощо. Такий автомобіль задовольнив би військову ланку. Наскільки знаю, в наших групах медиків, а їх є сім на сході, – немає жодної броньованої «швидкої допомоги», – розповів Іван Гайда.
«Електрон» має сертифікат на виготовлення трьохосьової броньованої карети швидкої медичної допомоги. Відповідні матеріали на серійне замовлення та виробництво корпорація надіслала в Міноборони, Міністерство внутрішніх справ та Кабмін. І тепер чекає їхнього рішення.
Готова до експлуатації в підприємства двохосьова, але без броні, «медична швидка». Її орієнтовна вартість 500-700 тис. грн. «Депутатська колегія прийняла рішення купити в нас машину з тим, щоб ми зі свого боку зробили її нижчою в ціні. Ми готові і 100, і 150, і 170 тис. грн взяти на свої плечі. Але зараз це все затихло», – наголосив президент корпорації «Електрон» Юрій Бубес.
Електронівські «швидкі» повністю забезпечені медичним обладнанням, зокрема кардіологічним.