Львівський фотомитець спільно з сонцем створив виставку «Небо»

Роман Барабах використовує технологію світлини XIX століття

29 січня

Він поєднав графіку та фото ‒ і народилось «Небо». Львівський фотограф Роман Барабах сам малює негативи, як у плівковій світлині, а потім саме сонце довершує його задум. Чоловік використовує технологію, яку ще у XIX столітті винайшов британський вчений Джон Гершель.

Романа Барабаха часто побачиш з фотоапаратом в місті ‒ з десяток років хапає об’єктивом дух Львова. Ще робить світлини у стилі «ню». Однак жіноче тіло для нього, каже, сакральне. А ось вже рік часу сакральне ще й малює, використовуючи фототехнологію XIX століття.

«Користуюся технологією «ціанотипія» ‒ це є повністю фотопроцес того самого принципу, що й плівкова фотографія. Тобто є кліше, є негатив і відбиток», ‒ пояснив фотомитець, автор виставки «Небо» Роман Барабах.

Отож, як у світлині фотонегатив, Роман тушшю малює на склі кліше ‒ графічний малюнок. Окремо на папір наносить хімічну емульсію. Накладає кліше на папір і виставляє на сонце. Якщо день яскравий, світло за десять хвилин, зреагувавши з хімією, змінить забарвлення паперу на небесне. А затушовані місця залишаться контурами.

«Моя улюблена робота «Ходіння по воді», де Ісус йде за човном з апостолами, по озері. Тут несподіваний ракурс – зображення з глибин водних, наче з погляду риб. Пробую звичне показувати в особливий спосіб», ‒ розповів Роман Барабах.

Роботи Романа можна буде оглянути від вівторка, 30 січня, у галереї «ІконАрт». Це дебютна виставка. Графічний дизайнер за освітою експонував до цього хіба світлини – у 2014-му.

Теперішні сакральні роботи дещо наївні, як народна ікона. Однак в кожній ‒ приховані значення, які варто відчитати: «От, чому «Небо»? Бо сама ціанотипія – синя, нагадує небо. І ціанотипія народжується від неба. Так як і хрещена людина народжується з Духа Святого ‒ з неба. І воно мені так якось склалося в один пазл. І ще важливий момент нерукотворності!»

На експозиції: «Воскресіння Лазаря», «Спас Нерукотворний» – хустка Вероніки, а також «Руки зі стигматами». Всього ‒ 13 робіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус