Львівський клуб орнітологів вимагає передати червонокнижних птахів заповідникам

19:01, 24 грудня 2014

Хижих птахів, яких врятували активісти спільно із журналістами «Телеканалу 24», не можуть поділити. 12 червонокнижних птахів минулого вилучили у шахраїв, що заробляли на них гроші. Зараз вони перебувають у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі. Тут птахів реабілітували та почали будувати просторі вольєри.

За словами директора центру Ігоря Антаховича, птахів передали їм у жахливому стані. Тривалий час їх тримали у підвалі на просп. Свободи, 33. Втім, завдяки журналістам та активістам правоохоронним органам вдалось вилучити птахів. А за цим фактом було зареєстровано кримінальне провадження.

Однак розслідування, певні у центрі, було проведено неякісно. «27 лютого цього року воно було закрите за відсутністю складу злочину. Не були встановлені навіть винуватці. Ну, і саме формулювання «відсутність складу злочину», хоч це все було очевидним», – розповів директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Одним із пунктів закриття кримінального провадження було передати цих птахів Андрію Кийку, який є головою Львівського клубу орнітологів.

«На жаль, він вважає, що цих птахів треба забрати з міста і передати в різні природоохоронні структури за межами міста і навіть за межами області», – розповів Антахович.

Андрій Кийко ж певен: хижим птахам не місце у міському дитячому центрі. На його думку, двох, які є напівдикими, варто випустити на волю, інші птахи можуть залишитись у вольєрі, але за межами міста.

«Птах все одно потребує спокою. І харчування в хижих птахів – це не є естетичний процес. Я маю досвід і в орнітології, і в педагогіці, думаю, що діти не повинні споглядати, як птах розриває нехай навіть мертву, та все ж тварину», – розповів Кийко.

Крім того, він вважає, що в природоохоронних парках до пернатих матимуть більше доступу і науковці, а в еколого-натуралістичному центрі птахи просто сидітимуть у клітках. 25 квітня у Державній екологічній інспекції у Львівській області відбулось засідання Громадської ради, на якому розглянули питання подальшої реабілітації птахів. Утримувати птахів тоді зголосились природній заповідник «Розточчя», приватний зоопарк «Лімпопо», національний парк «Галич» та Львівський еколого-натуралістичний центр.

Як розповів Кийко, птахам найбільше підійде національний парк «Галич», де для утримування хижаків є всі відповідні умови.

Однак захисники тварин запевняють: птахи лише звикли до нового місця. «Якесь наступне транспортування, звикання тварин до нових умов існування, харчування і так далі може негативно на них вплинути», – зазначив президент Західноукраїнського товариства захисту тварин Андрій Курач.

Міське управління екології обіцяє поклопотати за додаткове фінансування, аби створити птахам найкращі умови. Однак не певні, що такі створять у заповіднику. А на державні органи контролю, певні, не варто розраховувати.

«Ніхто не може гарантувати, що екологічна інспекція буде в тому чи іншому парку ефективно працювати, вести ефективний облік і фактично через тиждень-два ми зможемо побачити нові опудала», – розповів начальник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.

Категорично проти переселення птахів висловлюються й активісти ГО «Екологічний опір», які брали участь у визволенні птахів.

Якщо не вдасться порозумітись із клубом орнітологів, в еколого-натуралістичному центрі вимагатимуть через суд, аби птахів залишили у Львові.