Понад місяць «Львівський лицар» збиратиме кошти для бійців АТО у холі Національного музею імені Андрея Шептицького.
У рамках проекту «Юрій Змієборець і святі воїни» фігуру «Львівського лицаря» та скриньку для збору коштів для бійців АТО встановили у холі Національного музею на просп. Свободи, 20.
«За час війни наша армія стала більш професійною, і ми мусимо теж відповідати їхнім вимогам. Вояки і далі потребують техніки, але тепер навіть кращої, ніж на початку, а вона часто коштує дорожче», – розповів ZAXID.NET координатор ГІ «Львівський лицар» Андрій Салюк.
За його словами, днями до волонтерів звернулись бійці одного із спецпідрозділів з проханням допомогти купити їм термоприціл, який дасть можливість працювати на великих дистанціях. «Ми знайшли його в продажу. Його вартість – $7800. Зараз це дуже багато, але ми розуміємо важливість такого обладнання», – зазначив Салюк. Тож «Львівський лицар» збирає кошти на придбання термоприцілу.
Однак, за словами Салюка, зараз волонтери купують й інші необхідні військовим речі. «Часто потрібні біноклі. При цьому для кожного роду військ ми вже навчились підбирати ті моделі, які найкраще підходять для їхніх завдань. Середня ціна бінокля становить $65, але часто на підрозділ треба не один. На батальйон треба кілька десятків біноклів. Недавно на сторінку у Facebook ми отримали повідомлення з подякою, адже бінокль, який ми передали на фронт 8 місяців тому, врятував життя військовим. Заради такого і працюємо», – наголосив Салюк.
Сам проект «Юрій Змієборець і святі воїни», приурочений до 760-річчя Львова, стартує у п’ятницю, 6 квітня, о 15:00 і триватиме до 18 червня. У цей період відвідувачі музею зможуть оглянути унікальні пам'ятки сакрального мистецтва XIV-XIX століть та пожертвувати кошти для українських бійців. Музей працює щодня, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.
Нагадаємо, «Львівського лицаря» встановили у липня 2014 року біля входу ратуші на площі Ринок. Зробили це за прикладом сторічної давності. У 1916 році Львів стояв перед небезпекою російської агресії і, аби зміцнити свою обороноздатність та допомогти мобілізованим, громада Львова об’єдналася. Біля входу в мерію поставили дерев’яного лицаря в обладунках. Ті, хто жертвував кошти, мав право забити у щит Святого Юрія металевий цвяшок.
Пізніше «Львівського лицаря» перенесли на вул. Коперника, 40а.
Додамо, що за майже два роки роботи ініціатива «Львівський лицар» допомогла воякам з понад 70 підрозділів – від добровольчих батальйонів до підрозділів спеціального призначення.