Серед хаосу Львова художника Миколу Ступінського може надихнути поцілунок, погляд чи характер. І він простим олівцем відтворить це, як на фото. Митець, власне, підготував виставку під назвою «Атом» у галереї «Велес».
Микола мандрує світом. Пізніше Греція, Франція, Нідерланди з’являються у його рисунках. Хоч є і багато Львова. І часто його співтворцями є Паганіні, Бетховен чи Моцарт, бо їхня музика надихає. А що цікаво, палітра в Миколи не така, як у інших, художників – лише прості олівці, якими творить тони та напівтони.
«Я намалював маму з немовлям. Бачив їх біля нашої Львівської філармонії. Це перед початком концерту було. І ця дитина, можливо, відчуваючи цей настрій дійства, відпочивала – спала на плечах у своєї мами. Або ще одна робота є в мене, де пара цілується. Мені дуже подобається скульптура Родена «Поцілунок» – він вражає! Коли я побачив цей сюжет поцілунку фактично на вулицях Львова, мені так сподобалося! Я зрозумів, що можу створити свій ефектний малюнок», – поділився емоціями художник Микола Ступінський.
Проект «Атом» народився у Миколи за два роки. Художник присвятив його Всесвіту, адже все навколо – з цих частинок. Каже, особливо його надихнуло до творення, коли довідався, що в одній текстовій крапці – два мільярди атомів.
«Афіша моєї виставки — з друкарською машинкою. Замість клавіатури на ній я зобразив атоми. Фактично з них «видруковується» картина світу. Атомів зображено 92, а в природі якраз і зустрічається 92 види атомів. Усього атомів 118, але інші вже штучно виведені в лабораторіях», – пояснив Микола.
Та виставка не наукова. Тут багато тепла та людських емоцій. Адже кожна особа – теж мікрокосмос, каже автор.
«Я намалював чоловіка з телескопом. І цей телескоп я скерував на людину. Цим самим хочу показати, що людина – це мікрокосмос, космос у мініатюрі, який теж треба досліджувати. Є грецький такий вираз: «Пізнай сам себе», – пояснив автор.
Микола вчився творити в Оксани Роюк-Багринівської та Миколи Крицького, ще в коледжі Труша. А в Академії мистецтв – на монументальному живописі переймав досвід у Миколи Андрущенка. Каже, дуже його надихають старі митці, до планки яких і тягнеться – це Рембрандт та Леонардо да Вінчі. Тому на виставці — й олійний живопис. І навіть тут він експериментує: до прикладку, поєднав у натюрморті квіти і цвіт.
«Я їх об’єднав усіх разом. Тут у мене серед троянд і півників зображений цвіт картоплі, цвіт малини. Наприклад, цвіт картоплі у XVII-XVIII ст. французькі королеви, принцеси розшивали на своїх платтях. Адже напередодні була завезена ця культура в Європу. Є тут і цвіт горошка, липовий цвіт», – розповів художник.
Отож здійснилася мрія Миколи: відтворити рисунки в олії у півтораметрових монументальних творах. Це третя персональна виставка митця. Вона діятиме до 21 липня.