Львівський музей «Територія Терору» відкриє експозицію радянської квартири з бібліотекою

14:42, 27 грудня 2016

У львівському Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», що на вул. Чорновола, 45, відкриють експозицію радянської квартири. За словами наукового співробітника музею Андрія Шиманського, квартира буде інтерактивною і усі охочі зможуть зайти у кімнату, сісти на диван і почитати книги, які найчастіше були у радянський період у домашніх бібліотеках.

«Цього тижня «Львівська політехніка» передала нам понад 200 книг радянського періоду. Це суспільно-політичні книги, зокрема про науковий атеїзм. Саме такі твори найчастіше можна було побачити у книгарнях того часу. Художньої літератури там майже не буде. Окремо ми плануємо відрити повноцінну бібліотеку, де усі охочі зможуть взяти більше книг цього періоду», - розповів ZAXID.NET Андрій Шиманський.

Візуалізація магазину у Львові під час Другої світової війни, який теж стане частиною експозиції музею

«Львівська політехніка» вже вдруге подарувала книги музею «Територія терору». Вперше літературу передали у 2015 році, тоді установа отримала 274 книги. Це твори, які присвячені радянській ідеології, видання, які розповідають про переваги комуністичного способу в економіці, про колективізацію та кооперацію; матеріали, які стосуються Другої світової війни, радянського погляду на її перебіг та підсумки; література присвячена боротьбі радянського режиму проти Української Повстанської Армії. За словами Андрія Шиманського, така література допоможе краще зрозуміти внутрішню логіку радянського тоталітаризму.

Радянська кімната стане частиною великої експозиції всередині музею. Тут облаштують символічні блоки під назвами «Втрачений дім», «Індивідуальний терор», «Кабінет воєначальника», «Специфіка життя в умовах воєнного часу», «Спротив», «Європа на колесах», «Новий дім».

Музей створений на місці колишніх пересильної тюрми № 25 (1944–1955) та ґетто (1941–1943). На території музейного комплексу відтворені два бараки, сторожові вежі, загородження з колючого дроту та інші тогочасні інфраструктурні об’єкти.

Експозицію планують відкрити у 2017 році, точної дати наразі не називають.