Мар'ян Пиріг належить до числа впізнаваних оригінальних львів'ян, він відомий як музикант, але зараз спробував себе як художник. У галереї «Iconart» відкрив персональну виставку «Сакральний гербарій».
У музиці Мар'яна Пирога знають як виконавця і автора пісень на слова українських класиків 20 століття ‒ Павла Тичини, Володимира Сосюри, Івана Франка. Багато композицій він співає сольно, чимало як лідер львівського «Гич-оркестру».
Своєю стихією Пиріг називає музику, але є й художником. На виставці у галереї «Iconart» демонструє свій цілком нетрадиційний погляд на духовність. Автор вважає, що у листі, дереві, корінні, навіть краплі води є не менше сакрального, ніж у самій людині, бо і це створили вищі сили. На тому базується філософія Мар'яна і концепція його виставки.
«Якщо брати гуцульську колядку, там теж до природи все є звертання: «нам народився Христос маленький і зацвів цвіток біленький», ‒ пояснює Мар'ян Пиріг.
Таким оспівуванням природи він не заперечує християнство, а навпаки ще тісніше їх пов'язує. Наприклад, нетлінними мощами називає й дерева.
«Оці нетлінні мощі деревця насправді по суті своїй тлінні, але їхня нетлінність в одвічній службі, тобто деревце падає, вона стає гумусом і знов стає харчем для того, що проросте після нього», ‒ вважає художник.
В усіх композиціях використовує коріння, листя, квіти, землю.
«Як автор сам зазначає, що людина себе трохи відірвала від землі, від коріння. А в цьому проекті він дуже чітко пробує нам нагадати, що ми є такою самою частиною цього всесвіту, як і кожне коріння, яке і зернинка, з якої виростає коріння», ‒ каже куратор виставки Остап Лозинський.
Перша частина проекту «Сакральний гербарій» була кілька тижнів тому у галереї «Дзиґа», друга триває зараз в «Iconart», а третя частина буде звукова. Мар'ян Пиріг записав звуки природи і вважає їх теж молитвою.
«Я їх назвав нічна Служба Божа лісова, ранішня лугова, співи польові обідні. Мається на увазі, що на природі правиться кожен день, кожної секунди», ‒ пояснює Мар'ян Пиріг.
Під час виставки можна буде потрапити на авторські екскурсії.