Львівська обласна рада має вимагати виконання урядом фінансових зобов’язань за регіональною угодою соціально-економічного розвитку Львівщини на 2011 рік та попередній 2010. Про це 26 січня під час прес-конференції заявив голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина» Роман Ілик.
За його інформацією, у 2010 році заходи передбачені угодою урядом були профінансовані на 33%, а Львівською облдержадміністрацією на 7,8%.
"Було задекларовано на Раді регіонів у Львові, що угода буде виконуватися, але їм для цього потрібен час, щоб проаналізувати напрямки фінансування, можливо, створити додаткові заходи. Вони мали абсолютно достатньо часу для цього. На превеликий жаль, це лишилося деклараціями, популістичними заявами", - повідомив Ілик.
Політик вважає, що Львівська обласна рада попереднього скликання, де він був першим заступником голови, вживала усіх можливих заходів, щоб угода виконувалася. Він прокоментував ZAXID.NET : "Неодноразово питання виконання соціально-економічних програм слухалися на комісіях, обговорювалися в сесійній залі Львівської обласної ради. Невиконання угоди було серед причин ініціювання висловлення недовіри губернатору Горбалю. Я вважаю, що на той час ми достатньо тиснули на виконавчу владу для виконання угоди".
Тим часом від теперішнього керівництва Львівської обласної ради Роман Ілик вимагає більш радикальних дій. "Мають не просто заслухати звіт щодо виконання регіональної угоди, і прийняти звернення чи заяву, як зазвичай це буває, а дати принципову оцінку її виконання з боку уряду Азарова, і виконавчої гілки влади. Разом з тим, зобов’язати виконавчу владу не просто профінансувати у 2011 році контрольні цифри, передбачені на цей рік, але й передбачити кошти, які були недофінансовані у 2010 році. – заявив Р.Ілик - Персонально для Панькевича і Колодія, які очолюють Львівську облраду, вони повинні звернутися в суд за те, що угода, підписана ЛОР і урядом, не виконана, і в судовому порядку вимагати ці кошти".
Р.Ілик додав, що згадувана угода була підписана, коли уряд очолювала Юлія Тимошенко, і при цьому у 2009 році вона була профінансована з державного бюджету на 105%. Тоді були здійснені значні видатки на забезпечення цілодобового водопостачання Львова та покращення стану доріг.