Львівський регіональний лікувально-діагностичний онкоцентр закупив новий апарат, який дозволяє рятувати життя онкохворих пацієнтів навіть на пізніх стадіях захворювання. Вартість цього апарата – 2,9 млн грн.
За допомогою цього апарата можна продовжити життя хворих навіть на останніх стадіях захворювання. Мова йде про пацієнтів з раком яєчників, шлунка, кишківника, псевдоміксомою очеревини тощо. Суть лікування полягає у тому, що після оперативного втручання, як пояснив заступник генерального директора онкоцентру Олег Дуда, за допомогою цього апарата на 1-1,5 години у черевну порожнину вводять хіміопрепарат, який вбиває дрібні метастази і запобігає поширенню захворювання. Апарат сам підігріває хіміопрепарат до 41-43 градусів, а потім забирає його з черевної порожнини.
«Метод хемоперфузії онкоцентр спільно з кафедрою онкології Львівського медуніверситету запровадив ще 15 років тому. Львів є лідером в Україні за кількістю таких операцій. Але апарат, який був досі, дещо застарів. Новий апарат – ультрасучасний, він значно полегшує роботу хірургів, має багато ступенів контролю і процедура стає набагато безпечнішою і проводиться значно швидше. Якщо раніше, скажімо, хворі з III b стадією раку яєчника вважалися невиліковними і помирали, то нині п’ятирічна виживаність таких пацієнтів при застосуванні цього методу становить 50%», – каже Олег Дуда.
За словами завідувача відділення абдомінальної хірургії онкоцентру Мирона Огорчака, за допомогю нового апарата пролікували вже вже двох пацієнтів – 71-річного чоловіка з Львівщини з раком шлунка III b стадії і 64-річну жінку з Житомирщини з рідкісною патологією – псевдоміксомою очеревини. Це захворювання зустрічається вкрай рідко, 2-3 випадки на мільйон населення.
Чоловікові провели доопераційну хіміотерапію, повністю видалили шлунок, а тоді за допомогю нового апарата провели гіпертерміну хіміотерапію.
Псевдоміксома очеревини, як каже Мирон Огорчак, ще 15 років була смертельним захворюванням і пацієнт міг прожити з ним не більше року. Зараз після операцій і гіпертермічної хемоперфузії ці пацієнти живуть 5-10 років.
У Львівському онкоцентрі таким способом пролікували вже понад 300 пацієнтів з різних областей України.