Львівський Органний зал очолив Юліан Винницький

18:04, 23 серпня 2017

Львівський Будинок органної та камерної музики очолив його теперішній в.о. директора Юліан Винницький.

За нього було віддано 5 голосів членів комісії. За його конкурента, Івана Остаповича, - чотири голоси. Ольга Пастушенко (ГО «Львівський відділ Союз українок») прийшла на засідання комісії уже після того, як були оприлюднені програми, тобто голос віддавала фактично навмання. На початку засідання члени комісії проголосували, що працюватимуть без пані Пастушенко.

Загалом на цю посаду претендували два кандидати.

Юліан Винницький очолює Органний зал із 1988 року. Він народився у 1946 році. Закінчив Львівську консерваторію ім. М.Лисенка. Працював артистом Львівського симфонічного оркестру та заступником директора Львівського театру ляльок. Від І976 року - старший інспектор управління культури.

Юліан Винницький

Іван Остапович народився того самого 1988- року, коли Винницький очолив Органний зал, у Чернівцях. Закінчив Львівську музичну академію ім. Микола Лисенка та Національну музичну академію ім. Петра Чайковського. Був диригентом симфонічного оркестру Івано-франківської філармонії (2013-2015). Є керівником проекту «Мультимедійна база Львівської філармонії», одним із засновників та диригентом засновником камерного оркестру Collegium Musicum, арт-директором «Бах Маратону 2015» та Lviv Hindemith Fest 2015.

Згідно із законом України «Щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури» обидва претенденти мали представити програми розвитку закладу культури на один та п’ять років.

У випадку Юліана Винницького цього зроблено не було. 20-хвилинна презентація стосувалась організованих колись концертів та фестивалів. Йшлося, зокрема, і про концерт, організований його конкурентом.

На запитання комісії щодо програми, Юліан Винницький повідомив, що планує геодезичне обстеження фундаментів, інсталяцію швидкісного Інтернету, оновлення сайту та участь у міжнародному фестивалі джазу. В якому саме, уточнено не було. Так само не було уточнено, про яку програму – на рік чи на п’ять років, - йшлося.

Прозвучало запитання щодо ремонту органа, адже у мотиваційному листі йшлося: «...я маю особисті напрацювання з органобудівниками, які готові до співпраці і чекають на мій сигнал». Питання стосувалось, чому потрібно чекати, а не ремонтувати інструмент уже зараз. Пан Винницький послався на Львівську міську раду, яка не відповідає на прохання фінансувати цей ремонт.

Іван Остапович

Іван Остапович більшість часу, відведеного на презентацію присвятив саме планам.

У програмі розвитку органного залу на найближчий рік пропонується:

  • збереження мистецьких здобутків попередніх років;
  • створення відділу промоції та реклами;
  • оптимізація роботи квиткових кас та інше.

У програмі розвитку на п’ять років передбачається:

  • залучення меценатів та інвесторів для ремонту органу;
  • проведення експертної оцінки стану приміщення;
  • виведення на новий рівень фестивалю органної музики;
  • участь у профільних програмах ЄС;
  • співпраця з університетом «Львівська Політехніка» (така співпраця необхідна через те, що Органний зал має спільні комунікації із університетом);
  • підвищення доступності залу для людей з особливими потребами.

Нагадаємо, що до складу конкурсної комісії увійшли: письменник Ігор Калинець; Михайло Підгурський, представник об'єднання профспілок (голова комісії); Михайло Зарічний, викладач ЛНУ; Ганна Лиско, помічниця народного депутата; Юлія Хомчин, депутатка Львівської міської ради; Іоланта Пришляк, заступниця генерального директора Львівської Філармонії; Олег Онещак, актор театру ім. Леся Курбаса, від ГО «Дитячий центр сучасного мистецтва АГОВ», Анна-Данута Думанська (Жіноче християнське марійське товариство «Милосердя»), Ольга Пастушенко (ГО «Львівський відділ Союз українок»).

Фото: Павло Паламарчук