Львівський органний зал запрошує на релакс-концерти

11:45, 4 липня 2018

Львівський органний зал пропонує львів’янам відвідати релакс-концерти. 5 та 8 липня піаніст Дмитро Микитин гратиме музику Сходу і Заходу, яка дозволяє відпочити , яка занурює в атмосферу спокою, позитивного настрою та світлих думок.

«Я сам завжди мріяв потрапити на таку подію», – каже Сергій Гаврилюк, куратор проектів Львівського органного залу, про ідею релакс-концерту. Разом із другом-піаністом Дмитром Микитиним Сергій вирішив утілити її в життя.

Дмитро – випускник Львівської музичної академії ім. Лисенка, вже четвертий рік працює у ній концертмейстером. Дмитро виграв Перший всеукраїнський конкурс ім. Василя Барвінського, хоча каже, що не належить до конкурсних піаністів. «Мені ближча сфера концертів, власне музичне "спілкування" з публікою», - говорить він.

«Ми з Дмитром часто говоримо про найрізноманітнішу музику, граємо, імпровізуємо та пишемо. Розмірковуючи над родзинкою концерту, вирішили познайомити публіку з найсвіжішою сучасною музикою та показати слухачам, що вона може бути зрозумілою», – розповідає Сергій.

Основу концертної програми складуть твори японського композитора Такасі Йосімацу. Музикою Японії Сергій захопився ще у дитинстві, завдяки аніме. Згодом почав шукати записи, знайшов багато цікавих робіт сучасних японських композиторів.

«Минулого року я натрапив на твір Такасі Йосімацу And Birds are still. Так виникла ідея виконати у Львові його музику», – каже Гаврилюк.

«Мені близька творчість Йосімацу, адже вона надзвичайно образна та яскрава. Коли композитор зображує природу, то складається враження, ніби ти знаходишся там, у прекрасному світлому світі, поміж дерев, водойм, та насолоджуєшся співом птахів», – говорить куратор проектів Органного залу.

«У програмі концерту ми хотіли збудувати своєрідний місток між Сходом і Заходом. Це дві відмінні між собою культури з різним світоглядом, і, на жаль, східна нам відома значно меншою мірою, ніж європейська. Для мене інтерес полягає в тому, щоб давати людям можливість ознайомитися з музикою різних країн, а не лише з європейською класикою», – пояснює Дмитро Микитин.

З Японії слухачі перенесуться в Європу. В другій половині концерту звучатиме Ференц Ліст.

«Утіхи» Ліста – особливий цикл, бо в ньому автор виступає не таким, як його звикли бачити, зауважує Гаврилюк.

«Не яскрава віртуозність, а грані людської душі стають на першому плані для композитора. Ще один гарний привід, аби кожен замислився над важливими для себе речами», - вважає він.

На завершення організатори концерту наважилися винести на суд публіки власні твори: звучатимуть «Прелюдії для фортепіано» Сергія Гаврилюка та фортепіанна п’єса «По той бік сонця» Дмитра Микитина.

За словами піаніста, грати власні твори – це завжди хвилювання.

«Це вперше я винесу свою творчість на публіку. Звичайно, переживаю, як люди сприймуть, чи сподобається їм. Але водночас такі хвилювання змушують працювати і вдосконалюватися, адже коли митець задоволений своїм мистецтвом – це кінець для нього».

Дмитра також дуже тішить, що у Львові з’являються майданчики, де молоді виконавці і композитори можуть презентувати свою творчість.

Фото: Р. Тупись