Львівський осередок для безпритульних від РКЦ уже має першого мешканця

Наступного тижня поселяться нові потребуючі та запрацює нова кухня

19:14, 17 листопада 2017

У Львові запрацював Дім милосердя для безхатченків та найбільш знедолених людей. Притулок розташований на вул. Гетьмана Мазепи, 48 біля костелу. Цим закладом для безхатченків і бідних опікуватиметься Згромадження Братів Альбертинців у Львові.

Притулок уже має першого мешканця. А ще тут відкрилась їдальня для потребуючих. Наступного тижня притулок почне приймати нових мешканців, тут запрацює нова кухня. У планах опікунів – братів Альбертинців – дати помешкання 40 чоловікам та щодня годувати три сотні людей.

Екскурсію притулком нам проводить пан Орест. Тут і мешкає. Чоловік називає себе «господарником». Ще з часів будівництва допомагає братам-альбертинцям облаштовувати осередок для бездомних.

«Учора матраси викладав на ліжка, знімав із них церату. І зразу після того прибирав те все, щоб чисто було», – розповів пан Орест.

У будинку ще немає газу. Тут також доробляють ремонти, облаштовують кухню. Хочуть створити майстерню, аби мешканці мали змогу самі заробляти гроші. Вже за тиждень у притулку оселиться майже півсотні чоловіків.

«Тут постійно житимуть 30 або 40 бездомних. Але час на проживання обмежений – до шести місяців, індивідуально може трошки довше», – пояснив брат Марек.

Засновники проекту хочуть повернути бездомним їхні попередні соціальні ролі. Тож із кожним працюватимуть індивідуально.

«Будинок розрахований на те, щоби повернути назад людину в суспільство. В будинку є психолог, є соціальний працівник, є медичний кабінет та всі необхідні речі для провадження в подальшому людину в життя», – розповів Роман Кузь, заступник директора «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії РКЦ.

Опікуються будинком брати-альбертинці. Саме тому постійно проживати тут можуть лише чоловіки. Жінки ж мають змогу помитися, відпочити й поїсти. З появою газу тут відкриють їдальню, яка зможе забезпечувати гарячою їжею 300 людей. Львів'ян же закликають допомогти. До притулку можна приносити вживані речі. Тут їх розподілять поміж тими, хто цього потребує.