Веслувальники із титулованого клубу «Отаман» готуються до першості України, а також чемпіонатів континенту і світу із драґонботу.
Атлети спускають на озеро 20-місне каное. Чіпляють новенькі, щойно розпаковані, голову та хвіст дракона. Ці екзотичні атрибути виконують не лише декоративну роль. Веслувальник «Отамана» Олександр Струтинський пояснює: «По голові дракона фіксують час, коли фінішує човен».
У середньому спортсмени з «Отамана» за одне тренування долають до 15 км. Із наближенням змагань навантаження дещо зменшують.
Барабанщиця задає ритм та передає інформацію команді від загребного. Веслувальник Андрій Бучковський розповідає: «Мусить бути рівна кількість спортсменів у човні, щоб не було переваги на ту чи іншу сторону. Також по вазі розсаджуємо учасників: важчих посередині, а всіх легких по краях».
У хвості човна ювелірну роботу виконує стерновий, який тримає курс човна. Синхронність, взаєморозуміння і відчуття себе єдиним механізмом – те, без чого неможливий успіх у драґонботі. Веслувальник Дмитро Штикало підкреслює: «На деяких дистанціях соті секунди мають значення. І кожен неякісний гребок – це вже мінус».
Уже наступного тижня «Отаман» позмагається на чемпіонаті України. Це буде розігрів перед клубною континентальною першістю у Севільї. Найбільше, кажуть, слід остерігатися суперників із Німеччини, Угорщини та Італії. Там львів’яни виступатимуть у кількох дисциплінах. Тренер Роман Бундз розповідає: «Найкраще нам вдається дистанція 2 км. Наприклад, на 200 м вже трохи складніше. Але ми все одно готуємося і будемо виступати».
У вересні на львівських майстрів драґонботу чекає клубний чемпіонат світу. Вперше грандіозний форум відбудеться в Україні – у Києві. Минулоріч на цих змаганнях «Отаман» завоював 10 нагород. Частина команди виступить ще й на світовій першості серед збірних у Таїланді. Дмитро Штикало і Володимир Гук кажуть: «Такі чемпіонати відбуваються раз у два роки. Це надзвичайно цікава подія. Азіати вміють робити грандіозні форуми. Там може бути 7-10 тисяч учасників. Подія відбувається десь 4 дні. Виглядає майже як Олімпійські ігри».
Зараз у «Отамана» великий резерв. Тренуються веслувальники двома складами.