Львівський «Отаман» завоював 10 нагород на клубному чемпіонаті світу з драгонботу

31 липня

Львівський веслувальний клуб «Отаман» блискуче виступив на клубному чемпіонаті світу із драгонботу в угорському Сегеті. Титуловані веслувальники повернулися додому із 10 медалями, 4 із яких – «золоті».

Човен-дракон важить 250 кілограмів і вміщає 20 веслувальників, барабанщика і стернового. Попереду красується голова міфічної істоти. На воді команда має діяти як єдиний злагоджений механізм. Ритм задає одна із учасниць. Барабанщиця «Отамана» Оксана Пилипів розповідає: «Я стараюся барабанити не настільки голосно, бо інколи це заважає, можна збитись і не встигнути попадати за загрібними. Тому, в основному, в мене роль кричати. Керую екіпажем за допомогою голосу».

Важлива частина процесу ‒ правильно розмістити веслувальників, аби човен ішов по воді рівно і чітко, не завалюючись. У центрі садять важчих спортсменів, по боках ‒ легших. Тренер Роман Бундз пояснює: «Є таке правило: хто краще веслує, того стараються садити наперед. Хто трохи слабший, їх садять назад, щоб вони не заважали, не збивали цей ритм човна».

На кормі ж свою ювелірну роботу виконує стерновий. Роман Дмитришин, який виконує цю роль у львівському клубі, говорить: «Треба весло тримати здебільшого над водою. А на воді, якщо човен десь втікає. Весь час треба тримати так, щоб команді легко гребти було. Це тонка робота. Делікатна, як то кажуть».

Найпрестижнішу гонку ‒ у стандартному човні на 2 кілометри на чемпіонаті світу провели на Тисі. Із течією річки та поворотами впоралися не всі екіпажі ‒ два потонули. А «Отаман» фінішував вдало і з найкращим результатом. Однак через протести учасників заїзд відмінили.

Оксана Пилипів розказує: «Човни, які їхали ззаду, мусили трошки об`їхати ті судна, які потонули. Відповідно, учасники почали писати протести, що це в них забрало трохи часу. І заїзд відмінили. Але ми перемогли з дуже достойним відривом. Навіть якщо врахувати ті секунди, які іншим відняли, а нам додали, то все одно наша команда перемогла. В будь-якому випадку».

А от у малих човнах на 10 веслувальників «Отаман» вже безапеляційно став абсолютним чемпіоном. Завоював 3 «золоті» нагороди на дистанціях 200, 500 і 2000 метрів. Загалом львів`яни на престижних змаганнях вибороли 10 відзнак.

Президент «Отамана» Андрій Маслюк, який водночас веслує у складі команди, підкреслює: «Клубний чемпіонат світу був основним стартом в цьому сезоні. Оскільки його проводять раз на 2 роки. І як правило, там найбільша конкуренція, найбільша кількість учасників».

Тепер львів`яни готуються виступити на чемпіонатах Європи і світу вже у складі національної збірної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії