Проект облаштування котельні у львівському Палаці мистецтв не пройшов регіонального відбору інвестиційних програм та проектів, які реалізовуватимуться на Львівщині за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Про це стало відомо сьогодні, під час засідання комісії ДФРР при Львівській ОДА.
Виконувач обов’язків директора Юрій Гнатковський розповів ZAXID.NET, що Палацу мистецтв власним коштом підготували документацію на власну твердопаливну котельню. «З’явилась надія, що кошти на встановлення автономної котельні альтернативного опалення надійдуть від державного фонду регіонального розвитку. Проте напередодні оголошення рішення відбулося голосування і проект не підтримали», - наголосив він.
Юрій Гнатковський розповів, що ось уже два роки львівський Палац мистецтв не опалюється тому, що це «єдина установа культури, яка в обласному бюджеті не має передбачено коштів на опалення. Тому ми змушені проводити комерційні виставки та ярмарки».
Власної котельні будівля не має, а від центрального теплопостачання довелось відмовитись, адже ціни на нього катастрофічно зросли. Два роки тому Палац мистецтв отримав рахунки на ₴20-25 тис. щомісячно. При тому раніше установа платила приблизно ₴6 тис. Щоб не накопичувались борги було вирішено відмовитись від центрального теплопостачання, адже ті кошти, які зароблялися на комерційних виставках, перестали покривати ці видатки. За два роки ситуація лише погіршилась, адже, за словами Юрія Гнатковського, з Палацу мистецтв через відсутність опалення пішло багато виставок.
Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська розповіла ZAXID.NET, що Палац мистецтв був однією із установ культури, які департамент подав на фінансування державного фонду регіонального розвитку. Таким чином мала вирішитись проблема з облаштуванням котельні. Крім того, зазначила вона, Палац мистецтв проводить досить багато комерційних виставок, які мали би хоча б частково вирішити фінансові проблеми установи.
Гнатковський натомість вважає, що таки мистецький виставковий простір, як Палац мистецтв, взагалі не має проводити таких виставок. «Ми не можемо запрошувати серйозні проекти, ми занадто сильно залежимо від комерційних виставок», - зазначає Гнатковський. Він звернувся до Львівської обласної ради з вимогою передбачити у бюджеті захищені статті на оплату комунальних послуг найбільшої установи культури Західної України.