Львівському прикордонному загону виповнюється 74 роки. Снігоходи, квадроцикли та оснащенні найновішою технікою автомобілі. На озброєнні Львівського прикордонного загону не лише бойова зброя, а й чималий автопарк. Загін обслуговує шість міжнародних пунктів пропуску, окрім автомобільного – це авіаційний та залізничний.
«Маємо дуже легкий пристрій спрямований для того, щоб здійснювати паспортний контроль в поїздах. Ми беремо паспортний документ, зчитуємо його, тут висвічуються повністю всі дані, тоді ми звіряємо чи співпадають дані із базою», – розповідає молодший сержант Юля Петрівська.
Є у львівських прикордонників і спеціальний комплекс на колесах. З його допомогою люди можуть перетинати кордон не лише у визначених місцях. А от порушники із року в рік змінюють тактику і вподобання.
«Цигарки, то дуже велика проблема. Зараз пішов бурштин і нелегали», – каже старший прапорщик Андрій Бугаєць.
І хоча у Львівського прикордонного загону день народження, більшість із прикордонників на бойовому посту. А для ветеранів служби це привід пригадати курйози.
«Поляк вирішив перейти до нас, посварився з жінкою, набрав злотих. Ми його затримали недалеко від Рава-Руської, якраз на Новий Рік це було, а він нам сказав, що хоче тут жити», – пригадує прикордонник запасу Іван Щабликін.
А от кому не до святкування, так це собакам-пошуковцям. У тридцятиградусну спеку їх не використовують, але досвідчені чотирилапі легко знаходять заховану зброю та наркотики.
«Проходили в Великих Мостах підготовку 4 місяці. Кейсі здобула перше місце у Львівському прикордонному загоні по пошуку наркотичних засобів», – говорить кінолог-прикордонник Михайло Бара.
Бійці Львівського прикордонного загону щодня контролюють майже 220 км державного кордону. З них частина суходолу та річкова ділянка по річці Західний Буг.