З доробків львівського скульптора Любомира Яремчука, яких, мабуть, й до тисячі сягне, сотня оздоблює міста України і не лише. У співавторстві він створив Грушевського для Львова, надгробні пам’ятники Станіславу Людкевичу й Володимиру Івасюку на Личакові. Він же автор пам’ятника Івану Франку у Відні.
А все почалося ще в рідній Судовій Вишні: живучи біля потічка і родовища глини, малим митець ліпив різні фігурки.
«Я шукав в водичці такі гарні кусочки глини, де просто треба було один-два штрихи зробити – і готова скульптура виходила. Тобто творцем була вода, а я просто допомагав, то для себе робив», – зазначив скульптор, заслужений художник України Любомир Яремчук.
У майстерні скульптора свого часу любили бувати Оксана та Ігор Білозори, музиканти гурту «Ватра» – засиджувалися, співали, а ще письменник Юрій Покальчук. І саме там народилися роботи, впізнавані для львів’ян.
«Створив, наприклад, портрет Лариси Кадирової, актриси, яка працювала в театрі імені Марії Заньковецької. Ліпив колись ліричну композицію – Юність, і назвав її «Жайворонки». Це щаслива пара – хлопець з дівчиною. Вона була на виставках і в Києві, і в Москві. І якось зайшов до мене тодішній архітектор Львова Анатолій Шокур і каже: «Було би цікаво поставити десь в нашому місті Львові». Тепер ця пара оздоблює вулицю Наукову», – розповів Любомир Яремчук.
Особливий період у творчості заслуженого художника України – робота в тандемі з Теодозією Бриж. До тисячолітнього ювілею Володимира-Волинського вони створили князів руських. Пан Любомир – Володимира Великого, Ярослава Мудрого та Всеволода. А до прикладу, Богородиця скульптора, на замовлення одного пана, височіє на горі Хомяк.
«А як ви думаєте доставляти на вершину?» – питаю його. – «Та зимою, видно, на санях». «Ні, так не вийде. Це тільки гелікоптер може», – кажу йому. І дійсно, доставили гелікоптером на вершину гори Хомяк», – поділився спогадами автор.
Зараз митець захоплюється малою скульптурою в мармурі та камені. Він обіцяє: скоро знову здивує львів’ян, однак чим – поки що таємниця.