У звичайному камені Любомир Яремчук намагається розгледіти прекрасний образ. А пізніше його руки видобувають з твердої породи цей силует. У п'ятницю, 13 липня, митець відкрив персональну виставку «Кам'яні строфи» у галереї «Меланка».
До своєї скульптури, якій митець присвятив майже півстоліття, пан Любомир ставиться трепетно, як до жінки.
«Я не міг би жити без своєї скульптури. Мистцетво – це єдине, що рятує наше життя. І взагалі – мистецтво врятує світ. Всі віки, дякуючи мистецтву, ми маємо історію. Скажімо, період XVI-XVII століть ми знаємо завдяки художникам і скульпторам», – розповів скульптор Любомир Яремчук.
Він не рахує ані виставок, ані робіт. Та творів, мабуть, й до тисячі сягне. Сотня з них оздоблює міста України і світу. У співавторстві скульптор створив Грушевського для Львова, надгробні пам’ятники Людкевичу й Івасюку на Личакові. Тож майстерня, де колись гостювали Оксана та Ігор Білозори, музиканти гурту «Ватра», письменники Юрій Покальчук, Віктор Неборак, перекладач Віктор Морозов, сповнена різних форм.
Саме так зберігаються ще перші спроби скульптора після закінчення Львівської академії мистецтв. А це були 1980-ті роки.
«Це є портрет Мікеланджело. Зажурена жінка – то така тема лихоліття, переживань. А ще портрет чоловіка в кепці. Це нас возили як молодих художників малювати портрети. Давали завдання: малювати людей з орданами, з медалями. А тут їде дядько на фірі, такий гарний, цікавий. Я кажу: «Можна вас намалювати?» – «Звичайно!». Я намалював собі начерки – приїхав додому і зліпив портрет», – поділився спогадами Любомир Яремчук.
Зараз Любомир Яремчук захоплюється малою скульптурою в камені: мармурі, граніті, пісковику. То в Карпатах йому камінь хтось надибає, то з річки привезе. А він розгледить у ньому «Зранене серце», «Плодючість землі» чи «Цвітіння» – і передає через жіночий образ. Обов’язково залишаючи в роботі частину дикого неторканого каменю. Зараз якраз ці роботи – на виставці.
«Я назвав виставку «Кам’яні строфи». Адже у письменника, поета строфа – це є рядочок на папері, в музиканта – це доторк до музичного інструмента. У скульптора строфа – це філософія в камені, роздуми, за допомогою пальців, інструментів», – додав митець.
Скульптури Любомира Яремчука можна оглянути у галереї «Меланка» до 1 серпня.