Серед працівників Львівської митниці, звільнених за порушення присяги за результатами комплексної перевірки, є син депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода», голови постійної комісії з питань контролю та ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради Михайла Блавацького. У зв’язку з цим, за словами депутата, на нього чинили політичний тиск.
На прес-конференції 20 квітня Блавацький розповів, що його сина, котрий працював на Львівській митниці на посаді старшого інспектора, звільнили через невідповідне нарахування митних ставок при розмитненні лінолеуму. «Розмитнювали цей лінолеум по цілій Україні, згідно рішень і дозволів ДМСУ і згідно ввізної митної декларації, за якою цей товар поступав в Україну, і нічого злочинного мій син не зробив. Вони розмитнювали лінолеум на Львівщині по 56 центів за кв. м., вся Україна розмитнювала від 53 до 60 центів. Це була найвища ціна в Україні – 60 центів за квадратний метр. Якщо вони його звільнили за те, що сировина одного кілограму ПВХ розмитнюється за 1,20-1,30 доларів, то складової ПВХ в лінолеумі, можливо, 20%», - розповів Блавацький.
За словами «свободівця», члени комісії з перевірки цілеспрямовано шукали документи з підписами його сина. «Невже старший інспектор може сьогодні на складі вирішувати контрабандні потоки? Хто в це повірить? Там без дозволу вищого начальства на митниці нічого не робилося», - зазначив депутат.
Також Блавацький розповів, що у понеділок, 18 квітня, після того, як він спробував записатися на прийом до голови Держмитслужби задля «уточнення» деяких моментів перевірки, до нього подзвонив помічник голови ДМСУ, прізвище якого Блавацький назвати не зміг, і запропонував «свободівцю» написати заяву про відкликання свого голосу під зверненням облради з вимогою про відставку Ігоря Калєтніка і запевнити, що він «вивчив ситуацію на митниці і зрозумів, що її робота покращилася», тому не погоджується з позицією депутатів Львівської обласної ради щодо критики керівництва ДМСУ.
Також присутній на прес-конференції перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій кваліфікував такий дзвінок, як «шантаж». Втім, відповідаючи на запитання кореспондента ZAXID.NET , чи звертатиметься він до правоохоронних органів через шантаж, Блавацький зазначив: «Що шантажували… Я вважаю, що вони мене залякували, що вони звільнять мого сина. Я їм сказав, що посади моїх дітей мене не цікавлять, в мене є моя ідеологія і моя позиція, яку я не поміняю ні на які посади».
Окрім того, Михайло Блавацький запевнив, що його син звертатиметься до суду через неправомірне, на його погляд, звільнення. Так, «свободівець» зазначив, що звільнити за порушення присяги можна лише за рішенням суду.
Своєю чергою голова комісії з комплексної перевірки на Львівській митниці Юрій Соловков у коментарі для ZAXID.NET повідомив: «В мене не було завдання такого, та й права такого, розбиратися, хто де чий родич. Перевіряли люди, конкретні виконавці. Прізвище «Блавацький» було серед тих осіб, які відповідають за питання митних платежів; в результаті бездіяльності або порушень, які вони допустили при оформленні, було завдано реальні матеріальні збитки через недобір митних платежів. Це реально встановлено, за всіма цими фактами є документальні підтвердження. Тим більше, що він особисті свої пояснення давав».
Як інформував ZAXID.NET , з 14 по 29 березня на Львівській митниці тривала комплексна перевірка, за результатами якої було звільнено 27 осіб за порушення присяги державного службовця. Депутати Львівської обласної ради озвучували версію, що ця перевірка може бути «помстою» голови ДМСУ Ігоря Калєтніка Львівщині за критику в його бік; Юрій Соловков таку версію категорично заперечив.