Вистава «Метелики вільні» ― це історія непростих стосунків Джил та Дональда, бо хлопець любить перш за все душу, а не образ ― як і кожен незрячий. Заради свого героя актор Денис Федєшов навіть учився жити наосліп.
«Брав окуляри, надягав, купили палку для сліпих. І я так тижні два, напевно, виходив кожен день і ходив по Сихову. І було дуже часто, що люди навіть підходили, мені допомагали, вони реально думали, що я дійсно незрячий. Бо я закривав очі і пробував зрозуміти, як їм живеться», ― розповів актор, директор театру «Domus» Денис Федєшов.
Від Нового року актори театру «Domus» готують виставу за п’єсою американського драматурга Леонарда Герша. Сценарист написав її ще у 1969-му і тоді ж виставу поставили на Бродвеї. А опісля у багатьох країнах світу. Бо тут піднімають одвічно актуальні питання: що означає бути вільним, чи обмежує свободу любов ― як поміж чоловіком та жінкою, так і поміж матір’ю та дитиною?
«Материнська любов може підняти людину з колін і підняти до найвищих висот, так само може зробити зі здорової людини емоційно психічну каліку. Про те в яких вона гранях, в якій кількості може бути і як вона може проявлятися, можна подивитися в нас, на виставі», ― пояснила акторка театру «Domus» Наталя Парфенюк.
Виставу ставлять актори-альтруїсти, очолені понад рік тому переселенкою з Криму Наталею Меньшиковою. Театр для них ― не заробіток, а мистецтво, бо не приносить їм коштів. За свої гроші купують реквізити, створюють костюми.
«Чи вірите ви в вічне, в любов, чи існує кохання з першого погляду? Або, можливо, любов сліпа.. От такі питання намагаємося розкрити для глядача або, можливо, глядач сам їх розкриє, якщо прийде і подивиться нашу виставу», ― додала режисерка театру «Domus» Наталя Меньшикова.
Прем'єра — 28 та 31 травня в культурному центрі ім. Довженка на Сихові.