Для Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЛОЦЕМД МК) закупили 12 нових автомобілів швидкої допомоги – загалом на суму понад 23,5 млн грн. У вівторок, 6 жовтня, відбудеться їх офіційна передача колективу центру.
На початку вересня комунальне підприємство Львівської облради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» провело закупівлю 10 спеціалізованих автомобілів швидкої медичної допомоги на базі Citroën Jumper, тип В за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню Covid-19. Спеціалізовані санітарні автомобілі екстреної медичної допомоги типу В з обладнанням закупили в зареєстрованої на Київщині компанії «Автоспецпром», яка запропонувала ціну 19,6 млн грн. Вартість одного автомобіля склала 1,96 млн грн без ПДВ. Окремо перед тим ЛОЦЕМД МК закупив у цього ж виробника дві карети швидкої медичної допомоги за 3,92 млн грн.
Відповідно до договору, гарантійний термін експлуатації на шасі автомобіля становить два роки без обмеження пробігу, а гарантія на медичне устаткування – один рік.
Як повідомили в ЛОЦЕМД МК, 10 автомобілів закуплені коштом Національної служби здоров’я України з так званого «ковідного фонду». Ще два автомобілі закупили коштом програми підтримки екстреної медичної допомоги від громад Турківського району. Розподілять нові автомобілі так: станція 103 Львова отримає чотири авто, пункти медицини катастроф – два авто, нововідкритий пункт у с. Верхнє Висоцьке на Турківщині – один автомобіль. По одній кареті отримають також Новояворівськ, Борислав, Стрий, Буськ та Старий Самбір.
У керівництві центру запевняють, що придбані автомобілі – сучасні та відповідають усім необхідним вимогам.
За даними видання «Наші гроші.Львів», ТОВ «Автоспецпром» належить до групи компаній Германа Фісталя, батько якого – відомий донецький професор Еміль Фісталь, пов’язаний дружніми стосунками з колишньою головою комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтєєвою. «Автоспецпром» фігурує в кримінальному провадженні щодо недобросовісної поставки 42 автомобілів швидкої допомоги у Тернопільській області. Слідчі стверджували, що фірма з порушеннями переобладнала вантажівки Citroen Jumper під автомобілі швидкої допомоги, а посадовці обласної ради перерахували за них кошти. Натомість представники «Автоспецпрому» запевняли, що їхні «швидкі» відповідають вимогам українського законодавства.